۱۳ شهریور ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7967990
۰ نفر
نشست فلسطین و روز قدس در شهر آتن برگزار شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/06/13 سیاسی.مراسم.روز جهانی قدس.یونان آتن- نشست روز جهانی قدس و فلسطین با حضور اندیشمندان یونانی، ایرانی و شهروندان دیگر کشورهای اسلامی درشهر آتن برگزار گردید.
به گزارش روز شنبه ایرنا این نشست تحت عنوان روز قدس و فلسطین جمعه شب درمحل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی برگزار شد.
در این نشست علمی سخنرانان با تجمید از امام خمینی (ره ) برای تعیین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس برالهی بودن دیدگاه امام خمینی ودرایت ایشان برای آزادسازی قدس شریف از چنگال رژیم اشغالگر قدس، تاکید کردند.
طوبی کرمانی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در یونان در این نشست با اشاره به اهمیت روز جهانی قدس و درایت حضرت امام خمینی (ره ) درنامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس گفت: در زمانی که امام خمینی ( ره ) این روز را روز قدس نامیدند، ما تصورمی کردیم که این روز متعلق به جهان اسلام است ولی دیدگاه بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بر جهانی بودن این روز تاکید داشت و امروزه شاهد هستیم که گرامی داشتن این روز که روز نوید آزادی قدس شریف است جهانی واندیشمندان وآزاد اندیشان جهان با حضور دربرنامه های روز جهانی قدس درصفوف اول حرکت های مردمی، برای آزادی قدس شریف و ملت فلسطین حرکت می کنند.
استاد یونانی کنستانتیس پلوریس نیز طی سخنانی با اشاره به جنایات بی سابقه رژیم صهیونیستی گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول سی سال گذشته ثابت کرده است که حامی ملت مظلوم فلسطین است و ما نیز حامی مبارزات مردم فلسطین هستیم.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت اقدامات عملی برای افشا کردن جنایات رژیم صهیونیستی گفت: رژیم اسرائیل و حامیان غربی آن با بهانه کردن هولوکاست،خود به هولوکاستی بی سابقه ای برعلیه ملت فلسطین دست زده و این اقدامات جنایتکارانه آنان مدت 60 سال است که ادامه دارد.
علی قیصر غوری نایب رئیس انجمن جعفریه پاکستانی های مقیم شهر آتن نیز در این نشست با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی گفت: تنها را رهایی قدس شرف و آزادی ملت فلسطین مبارزه می باشد و نمایشگاه تئاتری مذاکرات به اصطلاح صلح دیگر نمی تواند افکار عمویم جهان را منحرف و بر مبارزات مردم فلسطنی خللی ایجاد کند.
بقیه سخنرانان نیز با اعلام حمایت از مبارزات مردم فلسطین، روز جهانی قدس را نقطه عطفی درتاریخ محاصر قلمداد کردند که زمینه اضمحلال رژیم صهیونیستی را فراهم آورده است.
1319**2170** شماره 143 ساعت 17:17 تمام

سرخط اخبار جهان