۲۰ تیر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 7960000
T T
۰ نفر
طرفداران تیم هلند درپرتوریا کارناوال شادی قبل از پیروزی راه انداختند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/04/20 ورزش.جام 2010.کارناوال شادی.هلندی ها پرتوریا - جمع کثیری از هلندی ها و طرفداران تیم هلند از میان جمعیت سفید پوستان آفریقای جنوبی که هلندی الاصل هستند، روز یکشنبه با تجمع در میدان چرچ و خیابان های اطراف آن در پرتوریا در یک حرکت بی سابقه، کارناوال شادی قبل از پیروزی راه انداختند.
به گزارش ایرنا، هواداران تیم هلند در یک حرکت تشویقی قبل از بازی، امروز به خیابان ها آمدند تا حمایت خود را از بازی امشب تیم ملی هلند در برابر اسپانیا در فینال جام جهانی اعلام کنند.
طرفداران تیم ملی هلند بعد از برگزاری جشن شادی در میدان چرچ که میدان اصلی پایتخت آفریقای جنوبی محسوب می شود، به مسافت پنج کیلومتر خیابان پاول کروگر را رژه رفته و با انجام حرکت های موزون به ایستگاه اصلی قطار و اتوبوس شهر رفته تا از آنجا خود را به ژوهانسبورگ و ساکر سیتی محل برگزاری افتتاحیه جام جهانی و بازی فینال برسانند.
همچنین تعداد زیادی از طرفداران تیم ملی اسپانیا با پوشیدن لباس های قرمز ماتادورها و در دست داشتن شمایل های گاو و پرچم اسپانیا به شادی و پایکوبی پرداختند.
در هر حال منطقه مرکزی شهر پرتوریا امروز شاهد سه رنگ نارنجی هلندی، رزد آفریقای جنوبی و قرمز اسپانیایی بود.
به گزارش مقامات وزارت کشور آفریقای جنوبی طی روزهای اخیر تعداد زیادی از تماشاچیان جدید هلندی به آفریقای جنوبی آمده اند از جمله اینکه حدود هزار تماشاچی هلندی سحرگاه روز یکشنبه با پروازهای ویژه وارد فرودگاه الیور تامبوی ژوهانسبورگ شدند.
قرار است این تعداد تازه وارد بدون بلیت به فن فست های ژوهانسبورگ و سنچوریون پرتوریا منتقل شوند.
هلندی ها بیشترین تعداد تماشاچی را از طریق زمینی به آفریقای جنوبی اعزام کردند به گونه ای که آنها در یک کاروان بزرگ با 175 دستگاه اتوبوس ویژه تماشاچیان با طی هزاران کیلومتر از اروپا به آفریقای جنوبی آمده و در طول برگزاری بازی های جام جهانی در فونتین ولی پرتوریا مستقر بودند.
شبد-**خاورم 1456**1378** شماره 111 ساعت 21:58 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار جهان