۹ تیر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7958226
۰ نفر
دهها تن در جریان اعتراضات بنگلادش زخمی شدند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/04/09 سیاسی.بنگلادش.اعتراض تهران - معترضین بنگلادشی روز چهارشنبه در جریان اعتراضات شدت یافته از بازداشت سه تن از سیاستمداران ارشد گروه مخالف و تظاهرات کارگران کارخانه های نساجی این کشور، با پلیس درگیر شدند که این زد و خورد بیش از 80 زخمی برجای گذاشت.
به گزارش خبرگزاری رویترز از داکا، حامیان حزب جماعت اسلامی که بزرگترین حزب سیاسی اسلامی بنگلادش است، در جریان اعتراض به بازداشت سه تن از رهبرانشان به اتهام آسیب زدن به احساسات مذهبی مسلمانان، با پلیس درگیر شدند.
شاهدان عینی گفتند: فعالان حزب جماعت اسلامی در شهر داکا با نیروهای پلیس که تلاش می کردند آنها را از محوطه دادگاهی متفرق سازند، زد و خورد کردند.
این دادگاه، مکانی است که احتمالا رهبران بازداشت شده به آن منتقل می شوند. پلیس 20 فعال را در محوطه دادگاه بازداشت کرد.
حزب جماعت اسلامی از پیروان فراوانی در میان اکثریت کشور بنگلادش برخوردار است که بیشتر آنها جمعیت مسلمان و عامی هستند. با این حال این حزب در رتبه بندی سیاسی جایگاه چهارم را پس از حزب عوامی لیگ، حزب ملی گرای بنگلادش و حزب جاتیا، دارا است.
پلیس بنگلادش سه تن از رهبران ارشد حزب جماعت را پس از تنظیم پرونده ای قضایی علیه آنها توسط یک گروه مذهبی دیگر، بازداشت کرد. در این پرونده ذکر شده است که دو تن از رهبران مزبور، رییس حزب جماعت را با پیامبر اسلام (ص ) قیاس کرده اند.
بنا بر این گزارش، پلیس همچنین با کارگران کارخانجات نساجی که خواستار پرداخت حقوق معوقه خود و افزایش فوری دستمزدهایشان بودند، درگیری پیدا کرد. پلیس در جریان این درگیری به شلیک گلوله های گاز اشک آور و استفاده از ماشین های آب پاش روی آورد. به گفته شاهدان عینی، دست کم 30 نفر از جمله 10 تن از نیروهای پلیس در این درگیری زخمی شدند.
مترجمام 9109** 1396** شماره 163 ساعت 17:31 تمام

سرخط اخبار جهان