۱۱ خرداد ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7952826
۰ نفر
تلفات توفان آگاتا در آمریکای مرکزی به 132 نفر رسید ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/03/11 اجتماعی.توفان آگاتا.گواتمالا.اسپانیا مادرید - تعداد تلفات انسانی توفان حاره ای منطقه آمریکای مرکزی موسوم به آگاتا به بیش از 132 کشته و 60 مفقود الاثر در کشورهای گواتمالا، السالوادور و هندوراس رسید.
بنا برگزارش ایرنا، از این تعداد 14نفر در هندوراس، 9نفر در السالوادور و بقیه در گواتمالا کشته شده اند و این درحالیست که نیروهای امداد رسانی این کشور هم اکنون در حال جست وجو برای یافتن 60 مفقودالاثر این توفان در بین گل و لای باقی مانده از سیلاب ها هستند.
این توفان که از شنبه با بارش باران و وزش باد شدید آغاز شد، سبب طغیان آب رودخانه ها، فرسایش زمین و در نتیجه وارد آمدن خسارات فراوان به جاده ها و پل های ارتباطی کشورهای مذکور گردیده است.
بنا برگزارش های دریافتی ، در منطقه آماتلیلان واقع در نزدیکی شهر گواتمالا پایتخت این کشور که بیشترین آسیب ها را متحمل شده است، هم اکنون شهروندان زیادی به دنبال یافتن اعضای خانواده خود دربین گل و لای هستند .
گواتمالا با حداقل 109 کشته، 62 مفقود الاثر و 80 هزار آواره بیشترین خسارات و تلفات را در پی این توفان تحمل کرده است.
این در حالیست که سازمانهای امداد رسانی علی رغم شرایط سخت جوی و کمبود وسایل و تجهیزات در حال جست و جو برای کشف اجساد کشته شدگان احتمالی و افراد مفقود الاثرهستند و هر لحظه انتظار می رود که بر تعداد آنها افزوده شود.
بنا برگزارش منابع خبری محلی ، در هندوراس علاوه برکشته شدن حداقل 14 نفر بیش از سه هزار و 600 نفر آواره شده اند و در السالوادور نیز 9 نفر جان خود را ازدست داده و بیش از 10 هزار نفر آواره گردیده اند.
آگاتا از روز شنبه گذشته با رسیدن به کشورهای آمریکای مرکزی به اولین توفان حاره ای سال جاری میلادی در منطقه اقیانوس آرام تبدیل شده و تاکنون سبب قطع درختان ، آب و برق، جریان سیلاب و وارد آمدن خسارات فراوان به تاسیسات زیربنایی کشورهای منطقه گردیده است.
اروپام 1553**1234**350** شماره 273 ساعت 17:39 تمام

سرخط اخبار جهان