۱۰ خرداد ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7952408
۰ نفر
توفان آگاتا 96 نفر را در آمریکای مرکزی کشت ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/03/10 اجتماعی.توفان آگاتا.گواتمالا.اسپانیا مادرید - توفان حاره ای آگاتا باعث مرگ حداقل 96 نفر در کشورهای گواتمالا ، السالوادور و هندوراس و وارد آمدن خسارت های فراوان به راهها وخطوط ارتباطی این کشورها شده است.
بنا برگزارش ایرنا، توفان آگاتا در گواتمالا 83نفر درالسالوادور 9 نفر و در هندوراس چهار نفر را به کام مرگ فرستاده است. این درحالیست که نیروهای امدادی درحال کمک رسانی به مناطق دور دست و محروم هستند.
آلوارو کولوم رییس جمهوری گواتمالا یکشنبه شب به وقت محلی دراین باره اعلام کرد: فاجعه های انسانی بیشماری به بار آمده و از این به بعد باید به مردمی که فاقد سرپناه هستند، کمک کرد.
بنابرگزارش های دریافتی از منابع خبری، ایالت چیمالتنانگو و شهر گواتمالا پایتخت این کشور تاکنون بیشترین میزان آسیب را بخاطر توفان آگاتا متحمل شده اند و این درحالیست که گواتمالا به سبب فوران آتشفشان پاکایا نیز در وضعیت اضطراری بسرمی برد.
آگاتا اولین توفان حاره ای سال 2010 میلادی است که از روز شنبه گذشته با بارش باران و وزش باد شدید آغاز گردیده است و در عبور از کشورهای مختلف آمریکای مرکزی خسارات فراونی را به تاسیسات برق رسانی ، راهها و اماکن مسکونی و اداری و تاسیسات زیربنایی این کشورها وارد کرده است .
جریان سیلاب های ناشی از بارش باران شدید بسیاری از مردم را از منازل خود دراین کشورها آواره کرده است.
اروپام 1553**1234**350** شماره 192 ساعت 15:33 تمام