جودوکار زن الجزایری حاضر به مسابقه با حریف اسرائیلی نشد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/07/13 سیاسی.الجزایر.اسرائیل تهران- مریم بن موسی قهرمان زن جودوی الجزایر در مسابقات جهانی جودو که در رم پایتخت ایتالیا جریان دارد حاضر به حضور در برابر حریف اسرائیلی خود نشد.
به نوشته روز چهارشنبه روزنامه القدس العربی ، بن موسی جودوکار الجزایری قرار بود در وزن 52 کیلوگرم با شاهار لیوی جودوکار صهیونیست مسابقه دهد اما پیش از مسابقه از حضور در مراسم معرفی حریفان ووزن کشی خودداری کرد.
جودوکار الجزایری به دلیل امتناع از این مسابقه از حضور در رقابت ها باز ماند و ممکن است برای شرکت در بازیهای های المپیک لندن با مجازات سختی مواجه شود.
این ورزشکار مسلمان الجزایری که با جودوکار اسرائیلی در یک هتل اقامت داشت از این امر به شدت ناراحت بود تا حدی که بین آن دو درگیری لفظی روی داد و نزدیک بود به درگیری فیزیکی منجر شود.
در همین چار چوب ، مربی تیم جودوی الجزایر نیز حاضر نشد برای حضور در سالن ورزشی سوار خودرویی شود که مربی تیم رژیم صهیونیستی در آن بود.
به نوشته القدس العربی، مریم موسی ، اولین ورزشکار الجزایری نیست که در موقعیت مشابه حاضر به مسابقه با حریفان اسرائیلی نمی شود وبی گمان آخرین آنها نیز نخواهد بود.
مهمترین ورزشکاران الجزایری که حاضر به مقابله با حریفان اسرائیلی نشدند عبارتند از: زکریا شنوف تکواندوکار 18 ساله الجزایری که در مسابقات جهانی تکواندو در ماه می گذشته به دلیل ممانعت از بازی با حریف صهیونیست در دور اول از مسابقات حذف شد.
همچنین بازیکنان تیم ملی هندبال الجزایر در رقابت های اخیر جام جهانی هندبال که در سوئد برگزار شد تهدید کرده بودند در صورت قرار گرفتن در مقابل تیم رژیم صهیونیستی در مسابقه شرکت نمی کنند که این امر موجب شد دست اندکاران فدراسیون بین المللی هندبال مانع قرار گرفتن دو تیم در یک گروه شوند.
پیش از این نیز ، رایس وهاب مبولحی دروازه بان تیم ملی الجزایر حاضر نشد در بازی دوستانه فصل گذشته بین تیمش اسلاویا صوفیای بلغارستان با هابویل کغار تیم درجه دومی لیگ فوتبال اسرائیل برای آماده سازی تیمش در شروع فصل شرکت کند.
مبولحی در گذشته نیز پیشنهاد 2 میلیون یورویی تیم اسرائیلی هابویل کغار را برای پیوستن به این تیم با وجود تمایل تیم اسلاویا صوفیا برای فروش این بازیکن رد کرده بود.
الخضر کریم مطمور دیگر فوتبالیست الجزایری که در گذشته در تیم آلمانی مونشن گلادباخ توپ می زد از سفر به سرزمینهای اشغالی به همراه تیمش به دعوت فدراسیون فوتبال اسرائیل برای جشن شصتمین ساگرد تاسیس آن خودداری کرد.
با وجود اینکه همه اعضای تیم المانی راهی این سفر شدند اما فوتبالیست الجزایری با وجود اینکه در سلامت کامل بود خود را به بیماری زد تا به این سفر نرود.
خاورم 1369**1049* شماره 116 ساعت 12:46 تمام

سرخط اخبار جهان