روستای زادگاه دیکتاتور لیبی به تسخیر انقلابیون در آمد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/07/11 سیاسی.لیبی.قذافی.روستای زادگاه تهران-انقلابیون لیبی روز دوشنبه اعلام کردند با عقب راندن نیروهای وفادار به معمر قذافی دیکتاتور این کشور، توانستند روستای محل زادگاه وی را بطور کامل به تصرف خود در آورند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سرت، روستای قصر ابوهادی محل زادگاه معمر قذافی که پس از سقوط رژیم وی به مامن نیروهای وفادار به او تبدیل شده بود ، ساعاتی پیش بطور کامل به کنترل نیروهای شورای ملی انتقالی در آمد.
یک شاهد عینی در این باره به خبرنگار فرانس پرس گفت، روستای ابوهادی بطور کامل آزاد و از لوس وجود نیروهای قذافی پاکسازی شد.
وی خاطر نشان کرد، اکنون گروه های امدادی فعالیت خود را در این روستا بطور گسترده آغاز و مسئولیت خود مبنی بر مداوای مجروحان جنگی را شروع کرده اند.
بر پایه این گزارش، نیروهای انقلابی لیبی در پی درگیری های شنبه شب خود با نیروهای طرفدار قذافی در منطقه سرت توانستند بندر مهم این شهر را در کنترل خود در آورند.
'بن درداف '، فرمانده نظامی نیروهای انقلابی در منطقه سرت درباره تسلط بر بندرسرت ، گفت: انقلابیون شنبه شب در درگیری شدید با نیروهای طرفدار قذافی توانستند کنترل بندر سرت را در اختیار خود درآورند.
نیروهای انقلابی لیبی در حالی بر بندر سرت تسلط یافتند که نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی 'ناتو' اهدافی را در این بندر بمباران کرده بودند و مردم شهر سرت نیز بدلیل درگیری های طولانی نیروهای نظامی انقلابیون و طرفداران قذافی در این شهر از امکانات اولیه از جمله درمان، آب ، برق و مواد غذایی محروم هستند.
شورای ملی انتقالی لیبی روز گذشته وعده داد بزودی کنترل شهر سرت را در اختیار خود در می آورد.
مترجمام 1423**9041** شماره 194 ساعت 18:56 تمام

سرخط اخبار جهان