۱۱ مهر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7935642
۰ نفر
نارضایتی مردم اروپا از جنگ افغانستان ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/07/11 اجتماعی.اروپا.افغانستان تهران- جنگ افغانستان درنزد افکارعمومی اروپایی هایی که نگران در راه بودن بحران اقتصادی تازه و تنگنای معیشتی ناشی از بحران بدهی دولت هایشان هستند، جایگاهی ندارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل،برین پری موسس بنیاد خیریه در ارتش انگلیس برای کمک به قهرمانان و سربازان مجروح جنگی معتقد است که دیگر رسانه ها چندان به جنگ افغانستان نمی پردازند، مردم از آن حمایت نمی کنند و این جنگ جایگاهی در افکار عمومی ندارد.
به گفته جان تچائو مدیر پژوهشکده اروپا در موسسه کارنگی، جنگ افغانستان هیچگاه، حتی در آغاز، توجه افکار عمومی را به خود جلب نکرده بود اما واقعیت آن است که امروزه این توجه تقریبا در حد صفر است.
طبق اعلام سایت اینترنتی مجروحان و کشته شدگان جنگ افغانستان، اروپایی ها از این جنگ که باعث کشته شدن 750 سرباز اروپایی شد، ناخشنود هستند.
نتایج نظرسنجی بنیاد مارشال آلمان نیز نشان می دهد، دو سوم اروپایی ها خواستار بازگرداندن سربازان خود از افغانستان هستند.
امروزه، متحدان اروپایی آمریکا در جنگ افغانستان، یک به یک از تصمیم خود برای خروج نیروهای خود از این کشور خبر می دهند.
دولت هلند که به خاطر مشارکت در جنگ افغانستان، در فوریه سال گذشته سقوط کرده بود، از تصمیم خود برای خروج نیروهای این کشور از میادین جنگی افغانستان خبر داد و لندن، پاریس و برلین نیز در تدارک خروج سربازان خود از این کشور هستند.
مترجمام ** 1088 ** 1064 شماره 037 ساعت 09:11 تمام

سرخط اخبار جهان