حامد کرزی در راهبرد صلح با گروه طالبان تجدید نظر می کند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/07/11 سیاسی.افغانستان.حامد کرزی.طالبان تهران - احمد ضیا سیامک هروی معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه اعلام کرد که وی در راهبرد صلح خود با گروه طالبان پس از ترور برهان الدین ربانی تجدید نظر می کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از کابل، برهان الدین ربانی، رییس شورای عالی صلح افغانستان و نماینده کرزی در مذاکرات با طالبان، چند روز پیش توسط بمب گذاری که وانمود کرده بود فرستاده صلح گروه طالبان است، ترور شد.
از سوی دیگر بیانیه ای که روز یکشنبه توسط کاخ ریاست جمهوری کرزی منتشر شد، از وجود مدارک جدیدی خبر می دهد مبنی بر اینکه قاتل ربانی یک شهروند پاکستانی بوده است.
بسیاری از افغان ها به ارتباط پاکستان با شورشیان طالبان در کشورشان ظنین هستند، اما این بیانیه، محکم ترین بیانیه ای بود که به ارتباط پاکستان با قتل ربانی اشاره می کرد.
هروی به خبرگزاری فرانسه گفت: کلیه مذاکرات صلح با طالبان به حال تعلیق در آمده است و رییس جمهوری در راهبردش در زمینه صلح و آشتی با این گروه تجدید نظر خواهد کرد.
این سخنگو خاطر نشان کرد ، انتظار می رود که کرزی در یک نطق تلویزیونی از راهبرد جدیدی برای تلاش های صلح خبر دهد.
گروه طالبان از مدت ها قبل درخواست های کرزی برای انجام مذاکرات صلح را رد کرده و شرکت در این گفت و گوها را به خروج کلیه نیروهای خارجی از افغانستان منوط کرده است.
مترجمام 9109** ** 1506 شماره 036 ساعت 08:54 تمام

سرخط اخبار جهان