پایگاه اینترنتی:سوریه گذرگاه مرزی خود با عراق را در منطقه بوکمال بست ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/29 سیاسی.خارجی.سوریه.عراق دمشق - پایگاه اینترنتی شام لایف روز چهارشنبه اعلام کرد: مقامات سوریه گذرگاه مرزی سوریه با عراق در منطقه بوکمال از توابع استان دیر الزور در شرق این کشور را از روز یکشنبه گذشته بستند.
این پایگاه با اشاره به این که تاکنون هیچ منبع رسمی این خبر را تکذیب و یا تایید نکرده است، افزود: شهر بوکمال در روزهای اول این هفته شاهد ناآرامی بود و بر اثر آن شماری از شهروندان و نیروهای امنیتی توسط افراد مسلح کشته شدند و این حوادث پس از تظاهرات روز شنبه رخ داد.
این گزارش افزود در زمان حاضر آرامش شکننده ای بر شهر بوکمال حاکم است و این امر پس از دو روز درگیری خونین در شهر و به دنبال گفت و گوی بزرگان آن با مقام های امنیتی صورت گرفت.
بزرگان بوکمال با مقامات امنیتی توافق کردند تا اسلحه هایی را که توسط مردم در خلال درگیری ها از مراکز پلیس به سرقت رفته است به آنها بازگردانداند و در مقابل نیز نیروهای امنیتی در خیابان ها و مرکز شهر حضور نداشته باشند.
اکنون نیروهای امنیتی و پلیس در داخل مراکز خود در بوکمال حضور دارند و نیروهای ارتش نیز طی دو روز گذشته در خارج این شهر مستقر شده اند.
خاورم1436**2133**3 شماره 117 ساعت 14:17 تمام

سرخط اخبار جهان