۱۹ تیر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7919847
۰ نفر
فرمانده سابق ارتش پاکستان / آمریکا در فکر توطئه برای ضربه زدن به تاسیسات اتمی پاکستان است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/19 سیاسی.پاکستان.آمریکا اسلام آباد - یکی از فرماندهان ارشد و بازنشسته ارتش پاکستان گفت: آمریکا در فکر توطئه ای دیگر برای ضربه زدن به تاسیسات هسته ای پاکستان به وسیله ماموران سرویس های اطلاعاتی خود می باشد.
به گزارش ایرنا، ژنرال ذوالفقار خان امروز (یکشنبه ) در مصاحبه با شبکه خبری جیو گفت: ایالات متحده برنامه هسته ای پاکستان را هدف قرار داده و می خواهد برنامه های این کشور در موضوع هسته ای را متوقف سازد.
وی افزود: درباره برنامه هسته ای پاکستان هر از گاهی آمریکا با صدور بیانیه ای بی پایه و اساس می گوید که ممکن است تاسیسات هسته ای پاکستان در کنترل شبه نظامیان طالبان قرار بگیرد و گاهی اوقات با تبلیغات گسترده در رسانه های خود درباره نظارت و کنترل بر تاسیسات هسته ای این کشور سخن می گوید.
اخیرا روزنامه های ایالات متحده با انتشار نامه ای مدعی شده اند که کره شمالی بنیان گذار پروژه هسته ای پاکستان بوده و دکترعبدالقادرخان پدر اتمی پاکستان در سال 1998 ، مبلغ 3 میلیون دلار به جهانگیر کرامت فرمانده وقت کل ارتش و همچنین 500 هزار دلار به ذوالفقار خان ، افرادی که در آزمایش اتمی پاکستان دخالت داشته اند، پرداخت کرده است.
این ژنرال ارتش پاکستان درباره ادعای روزنامه های آمریکایی گفت: واشنگتن پست نوشته که این دو ژنرال بازنشسته این پول را از کره شمالی دریافت کرده اند ولی من به عنوان یک ژنرال بازنشسته ارتش این گفته ها را تکذیب کرده و آن ها را نیت شوم آمریکایی ها علیه کشور اسلامی پاکستان می دانم .
ذوالفقار خان افزود: این نامه نشان می دهد که دولت آمریکا قصد گمراه کردن افکار عمومی مردم پاکستان و قرار دادن آنها برابر ارتش این کشور را دارد و می خواهد طرحهای شیطانی خود را علیه برنامه هسته ای پاکستان عملی سازد.
واشنگتن پست نوشته، یک قرار داد موشکی میان پاکستان و کره شمالی به تصویب رسیده بوده که در نهایت با فساد مالی، این قرارداد به حالت تعلیق در آمده یا منتفی شده است.
ذوالفقار خان اظهار داشت: این قرار داد در زمان نخست وزیری مرحومه بی نظیر بوتو صورت گرفته و بدون هیچ مشکلی انجام شده است که این یک قرارداد موشکی میان کره شمالی و وزارت دفاع پاکستان بوده و نیازی نبوده و نیست که برای انعقاد قرار داد در هر زمانی با کشورهایی از جمله آمریکا مشورت کرده و از آنها اجازه بگیریم.
وی افزود: دروغ واشنگتن پست از اینجا نمایان می شود که من در سال 1998 در ستاد مشترک ارتش خدمت نمی کرده ام و مدارک مستند برای تصدیق این ادعای کذب و بی اساس موجود است.
آساق / 1985**1095 شماره 134 ساعت 15:58 تمام

سرخط اخبار جهان