۱۹ تیر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7919833
۰ نفر
اختصاصی /معاون انجمن اسلامی نهضت مردمی پاکستان: آمریکا مقابل جمهوری اسلامی ایران زانو زده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/19 سیاسی.پاکستان.آمریکا اسلام آباد - معاون انجمن اسلامی نهضت مردمی پاکستان با بیان اینکه ایران با رهبری واحد، استکبار جهانی را در تمامی عرصه ها شکست داده ، افزود: ما اکنون شاهدیم آمریکا مقابل ایران زانو زده است.
آقا مرتضی پویا روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت : ایران کشوری است که همواره پس از پیروزی انقلاب اسلامی با مواضع مداخله جویانه آمریکا مخالفت کرده و این کشور نیز همواره در پی ضربه زدن به ایران از طرق مختلف بوده که تا بحال نیز موفقیتی نداشته است.
وی با بیان اینکه قدرت های غربی به رهبری آمریکا دشمن اصلی مردم مسلمان جهان بویژه ایران و پاکستان هستند، افزود: مسلمانان جهان باید اتحاد خود را حفظ کرده و در احیای اصول دینی و مذهبی با یکدیگر همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه امروز ملت های اسلامی دارای یک دشمن مشترک می باشند، گفت: قدرت های غربی به رهبری آمریکا با توطئه علیه مسلمانان بویژه کشور اسلامی پاکستان سعی در ایجاد تفرقه میان آنان داشته و می خواهند که با این جدایی منافع خود را در این کشور و منطقه مستحکم تر کنند.
وی در ادامه با عنوان اینکه امروز پاکستان در معرض توطئه های مختلف قرار دارد تصریح کرد: دوستی و رابطه دولت پاکستان با آمریکا یکی از مهم ترین معضلات جامعه مسلمان پاکستان بشمار می رود.
آقا مرتضی پویا عامل اصلی بی ثباتی در پاکستان و افغانستان را وجود نیروهای آمریکایی دانسته و گفت: آمریکا در کشورهایی که ضعف سیاسی و حکومتی دارند مواضع خود را دنبال می کند ، پاکستان هم اگر مقابل زورگویی های آمریکا بایستد ، آمریکا در این کشور حرفی برای گفتن نخواهد داشت .
وی بااشاره به ایستادگی ملت و دولت ایران مقابل سلطه آمریکا ، تصریح کرد: تجربه نشان می دهد اگر ملتی یا کشوری با مواضع آمریکا مخالف بوده و برابرش ایستادگی نماید قطعا آمریکا مقابلش زانو می زند.
پویا با توجه به اوضاع سیاسی و امنیتی پاکستان گفت: سیاست مداران پاکستانی باید بدانند که دشمنان پاکستان ضعیف تر از آن هستند که بخواهند به پاکستان لطمه بزنند اما در این راه اتحاد مردمی و حزبی لازم است تا با استکبار جهانی و رهبر آن یعنی آمریکا مقابله کنیم و او را همچون ایران شکست دهیم .
وی معتقد است وجود نیروهای آمریکایی در پایگاه نظامی شمسی پاکستان رویه نادرستی است که از زمان پرویز مشرف برکشور پاکستان تحمیل شده است.
آمریکایی ها می خواهند با ایجاد جنگ روانی در پاکستان و افغانستان و از سوی دیگر با حضور نظامی در عراق به جمهوری اسلامی ایران فشار وارد سازند که به نظر من آمریکا تنها با این اقدام بیش از پیش ملت های اسلامی بویژه ملت های آزادی خواه را از خود بی زار می کند.
معاون انجمن اسلامی نهضت مردمی پاکستان با بیان اینکه سازمان های جاسوسی آمریکا ، اسراییل و هند عامل ایجاد فتنه، چالش و دشمنی در بین مسلمانان منطقه بویژه پاکستان هستند، گفت : دولت پاکستان باید نسبت به این مسایل حساس بوده و اجازه ندهد ماموران کشورهای خارجی با هر نام در خاک کشور هر عملیاتی می خواهند علیه امنیت ملی و ملت پاکستان انجام دهند.
آساق/ **1542**1095 شماره 120 ساعت 15:25 تمام

سرخط اخبار جهان