گروه 14 مارس پیشنهاد نبیه بری مبنی بر تشکیل جلسه پارلمان را رد کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/02/28 سیاسی.خارجی.مجلس.لبنان بیروت - گروه 14 مارس پیشنهاد نبیه بری رییس مجلس لبنان مبنی بر تشکیل جلسه پارلمان برای بررسی مشکلات این کشور و تصویب برخی قوانین را رد کرد و هرگونه تصمیم در این خصوص را بر عهده سعد حریری دانست.
به گزارش ایرنا از بیروت، چند عضو اصلی پارلمان لبنان امروز (چهارشنبه ) با برگزاری نشستی به وضعیت عمومی در کشور به خصوص مسایل مهمی چون موضوع زندانی ها و ریاست بانک مرکزی لبنان پرداختند و 10 روز برای ادامه مشورت ها در جهت مشخص کردن موضع مشترک در این خصوص تعیین کردند.
اعضای فراکسیون المستقبل که همچنان از ساقط شدن دولت سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان توسط جریان 8 مارس، عصبی هستند، نیز قبل از تشکیل جلسه برخی از اعضای مجلس، صبح امروز ( چهارشنبه ) تشکیل جلسه داده و پیشنهاد نبیه بری رییس مجلس مبنی بر تشکیل جلسه عمومی مجلس را رد کردند.
البته با توجه به تغییر اکثریت مجلس و اینکه در حال حاضر جریان 8 مارس و هم پیمانانش اکثریت را در اختیار دارند، در صورت حضور تمامی اعضای اکثریت در جلسه عمومی مجلس، جلسه علنی تشکیل خواهد شد.
گفتنی است حدود 3 ماه است که دولت سعد حریری ساقط شده و نجیب میقاتی نخست وزیر جدید لبنان هنوز نتوانسته دولت خود را تشکیل دهد . در طول این 3 ماه لبنان شاهد اغتشاشات در زندان رومیه، ربوده شدن جهانگردان و درگیری مردم با ارتش این کشور بوده است.
خاورم **2021* 1506 شماره 221 ساعت 18:25 تمام