۳ اردیبهشت ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7905746
۰ نفر
کاهش بی سابقه نرخ دلار در مالزی ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/02/03 اقتصاد.دلار.مالزی.رینگیت کوالالامپور - نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل رینگیت مالزی روز شنبه به نرخ 005/3 رسید که در طول 13 سال گذشته چنین کاهشی بی سابقه بوده است.
به گزارش ایرنا از مالزی، پیش بینی می شود بر اثر تداوم کاهش اعتبار دلار ارزش پول مالزی در شش ماه آینده به بالاترین نرخ خود افزایش یابد.
کارشناسان اقتصادی مالزی کاهش ارزش دلار در عرصه بین المللی را عامل افزایش ارزش ارز برخی از کشورهای آسیایی دانسته و تاکید دارند که سیاست های اقتصادی این کشورها باید به گونه ای باشد که با تحمل افزایش ارز خود از به وجود آمدن تورم جلوگیری کنند.
شاخص قیمت مصرف کننده در مالزی در ماه مارس (فروردین ) سه درصد افزایش یافت که این رقم در ماه فوریه (دی ) 9/2 درصد بوده است و کارشناسان اقتصادی این کشور نرخ تورم 1/3 را برای ماه های آتی در این کشور پیش بینی می کنند.
نظری خان مسئول بخش تحقیقات مالی افین بانک مالزی در این باره گفت: پیش بینی این بانک برای ارزش رینگیت در مقایسه با دلار در سال جاری میلادی 00/3 است و پیش بینی می شود که در سال 2012 این نزخ به 80/2 برسد.
این مقام مالزیایی در ادامه خاطر نشان کرد: در صورت تداوم روند رو به رشد رینگیت، ما اهداف خود را برای سال 2011 مورد بازنگری قرار می دهیم و از این افزایش استفاده خواهیم کرد.
برخی از صاحب نظران اقتصادی در مالزی معتقدند روند رو به کاهش ارزش دلار در این کشور همچنین می تواند ناشی از این موضوع باشد که چین با افزایش یوآن خود قصد دارد تورم را کنترل کند که این افزایش یوآن باعث کم ارزش تر شدن ارزش دلار در عرصه بین المللی می شود.
آساق 335** شماره 028 ساعت 07:41 تمام