۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7901785
۰ نفر
آخرین تحولات خاورمیانه از زبان سخنگوی دبیرکل سازمان ملل ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/13 سیاسی.نیویورک.سازمان ملل.خاورمیانه نیویورک- (سازمان ملل ) فرحان حق از سخنگویان دبیرکل سازمان ملل امروز جمعه تصریح کرد به گزارش دفتر هماهنگی امور انساندوستانه سازمان ملل تاکنون بیش از 400 هزار نفر از مردم لیبی به دلیل جریان خشونتها از کشور خود گریخته اند.
وی افزود : همچنین بیش از 12 هزار نفر دیگر از مردم در مرزهای مشترک لیبی - تونس و لیبی - مصر سرگردان و در انتظار شرایطی برای فرار از درگیریها هستند.
این سخنگوی دبیرکل در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد که تلاشهای دبیرکل به منظور یافتن راه حلی به بحرانهای لیبی همچنان ادامه دارد.
وی افزود دبیرکل عبدالله الخطیب نماینده ویژه خود را به لیبی فرستاده است او در شهر بنغازی با اعضا شورای ملی انتقالی از جمله مصطفی عبدل جلیل رهبر آن شورا دیدار و گفتگو کرده است.
فرحان حق گفت الخطیب در تروپولی نیز با مقام های دولت لیبی از حمله بغدادیا آل محمدی نخست وزیر آن کشور دیدار کرده و مقام ها را به عمل نمودن به قطعنامه های 1970 و 1973 شورای امنیت سازمان ملل فراخوانده است.
وی در آخر افزود قرار است نماینده ویژه دبیرکل هفته آینده گزارش سفر خود به لیبی را به اعضا شورای امنیت سازمان ملل ارائه دهد اروپام 2251 1908** شماره 054 ساعت 10:16 تمام

سرخط اخبار جهان