۱۳ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7901738
۰ نفر
هشدار پلیس و دادستانی جمهوری آذربایجان به مخالفان ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/12 سیاسی.آذربایجان.آذربایجان باکو - معاون مطبوعاتی وزارت کشور جمهوری آذربایجان گفت: دادستان و رییس پلیس باکو از روسای احزاب مخالف دولت خواسته اند فقط تظاهرات خود را در مکانی که شهرداری باکو در نظر گرفته است، برگزار کنند.
احسان زاهد اف با اشاره به دعوت از روسای احزاب مخالف به مرکز پلیس باکو روز جمعه به خبرگزاری ترند، گفت: به رهبران احزاب مخالف توضیح داده شد که طبق قانون آزادی تجمع جمهوری آذربایجان، پلیس از تجمع مخالفان در محلی غیر از محل مورد نظر شهرداری باکو؟ جلوگیری خواهد کرد.
احزاب مخالف دولت جمهوری آذربایجان طی چند روز گذشته اعلام کردند روز دوم اوریل تظاهرات گسترده ای در باکو برگزار می کنند.
در حالیکه این احزاب محل تجمع اعتراض آمیز خود را میدان فواره های شهر باکو اعلام کرده اند ؟ شهرداری باکو میدانی نزدیک زیارتگاه بی بی هیبت در حومه باکو در منطقه صباییل را برای تجمع معترضان در نظر گرفته است.
پلیس باکو امروز (جمعه ) برخی از روسا و اعضای احزاب مخالف دولت جمهوری آذربایجان را برای ادای پاره ای توضیحات به مرکز پلیس فراخواند و از آنان تعهد گرفت که روز دوم آوریل در باگو تظاهرات برگزار نکنند.
گزارشها حاکی است پلیس جمهوری آذربایجان برای مقابله با مخالفان دولت، طی چند روز گذشته تعدادی از اعضای احزاب این کشور را دستگیر کرده است. روز جمعه نیز حدود چهار نفر از مخالفان دولتی بازداشت شدند.
علیرغم تداوم دستگیری ها در باکو و مخالفت وزارت کشور با برگزاری تظاهرات در میدان فواره ها در باگو، احزاب مخالف دولت جمهوری آذربایجان اعلام کرده اند تظاهرات گسترده ای روز دوم آوریل را در میدان فواره های باکو برگزار خواهند کرد.
خاورم / 1108 شماره 007 ساعت 00:51 تمام

سرخط اخبار جهان