انجمن دوستی ایتالیایی - عربی مداخله آل سعود در بحرین را محکوم کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 سیاسی.الصداقه.بحرین.ایتالیا رم - انجمن دوستی ایتالیایی - عربی در بیانیه ای مداخله و سرکوب و قتل عام معترضین در بحرین از سوی نظامیان آل سعود را محکوم کرد و خواستار عقب نشینی فوری نیروهای خارجی از این کشور شد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، این انجمن در بیانیه خود ضمن ابراز نگرانی عمیق از رویدادهای ناگواری که در بحرین، جایی که نیروهای دمکراتیک و آزادی خواه متحمل ظلم و جفا شده اند، هر نوع مداخله خارجی از سوی کشورهای عربی و غیر عربی را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: انجمن ما مدت هاست که از اقدامات سرکوبگرانه و بی رحمانه پلیس بحرین علیه معترضینی که بطور مسالمت آمیز تظاهرات می کردند، شکایت کرده است اما امروز شاهدیم حکومت عربستان سعودی از ترس گسترش قیام های مردمی و برای اثبات نوکری خود به آمریکا به همراه چند کشور دیگر به نسل کشی رو آورده است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ما این نقض حقوق بشر را نمی پذیریم و حتی جهان نباید بپذیرد که یک دولت از نیروهای نظامی خارجی با هدف سرکوب شهروندان خود دعوت کند.
این بیانیه می افزاید:با مداخله عربستان سعودی در بحرین نیروهای امنیتی به سرکوب صلح طلبانی پرداخته اند که تنها خواستار پایان پادشاهی و اجرای اصلاحاتی هستند که به حقوق بشر احترام بگذارد...
ناوی پیلاری کمیسیر عالی بخش حقوق بشر سازمان ملل نیز ضمن به صدا در آوردن زنگ خطر در خصوص مداخله نظامی در بیمارستان ها و مراکز درمانی در بحرین، آن را نقض آشکار حقوق بشر دانست.
این انجمن در پایان از ایتالیا و اروپا خواست تا برای عقب نشینی نیروهای سعودی از بحرین فشار وارد کنند و از مقامات بحرینی نیز خواست دست از قتل عام مردم بردارد و راهی برای جلب رضایت مردم و تقویت وحدت ملی بیابد.
در ادامه توطئه سازمان سیا برای راه اندازی موج برادرکشی در کشورهای عربی منطقه، شماری از نیروهای دریایی کویت نیز روز دوشنبه وارد خاک بحرین شدند.
هفته گذشته نیروهای سعودی و اماراتی با ادعای برقراری امنیت و در قالب نیروهای شورای همکاری خلیج فارس موسوم به 'سپر جزیره ' وارد بحرین شدند و دست به کشتار مردم این کشور زدند.
اعزام نیروهای عربستان و امارات به بحرین یک روز پس از سفر 'رابرت گیتس ' وزیر دفاع آمریکا به منامه انجام شد.
نیروهای اشغالگر و ماموران نظامی بحرین در چند روز گذشته از زمین و هوا قیام مردمی این کشور را سرکوب کردند.
اروپام ** 1431**1596**2171 شماره 060 ساعت 14:49 تمام

سرخط اخبار جهان