۱ فروردین ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7900006
۰ نفر
سفیر پیشین روسیه در دانمارک : برخورد ایران با تحولات منطقه هوشیارانه است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/01 سیاسی.ایران.تحولات منطقه ای مسکو - سفیر پیشین روسیه در دانمارک و سردبیر مجله روسی زبان ایران معاصر ، برخورد ایران با تحولات کشورهای منطقه را هوشیارانه و خردمندانه توصیف کرد.
به گزارش ایرنا، دمیتری روریکف روز یکشنبه در میزگرد خبری ویژه بررسی مسایل خاورمیانه در مسکو گفت: ایران ضمن نظارت دقیق بر روند اوضاع کشورهای عربی شمال آفریقا و خاورمیانه از هرگونه اقدام مداخله جویانه در امور داخلی آنها پرهیز می کند.
وی، اوضاع حاکم بر کشورهای عربی منطقه را در مقطع فعلی نگران کننده توصیف کرد و افزود: تدوین و تصویب عجولانه قطعنامه 1973 شورای امنیت از سوی کشورهای غربی غیرقابل قبول و منافی مقررات حاکم بر روابط بین الملل بود.
روریکف، هدف کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا از تصویب این قطعنامه و به دنبال آن بمباران لیبی را متلاشی کردن این کشور و به غارت بردن منابع طبیعی آن دانست.
وی یادآور شد: آمریکا و متحدان غربی اش در مورد لیبی نیز بازی با صدام را بار دیگر پیاده کردند و با راه اندازی جنگ رسانه ای و تبلیغاتی گسترده و موهم علیه قذافی، زمینه لازم برای تهاجم هوایی و موشکی علیه مردم بی دفاع این کشور را در نزد افکار عمومی ملت های خود فراهم نمودند.
کارشناس ارشد روس افزود: آنچه امروزه در لیبی رخ می دهد توسط آمریکا و از کانال شبکه های اجتماعی اینترنتی از قبیل توییتر و فیس بوک انجام شده و هرج و مرج ایجاد شده در لیبی، اقدامی هدایت و کنترل شده از سوی آمریکایی ها است.
وی اعلام کرد که اتفاقات در حال وقوع کشورهای عربی منطقه شمال آفریقا و خاورمیانه شبیه انقلاب های رنگینی است که با وعده صلح و صفا پیش از این در کشورهایی مانند گرجستان، اوکراین و قرقیزستان از سوی آمریکایی ها برنامه ریزی و اجرا شد و مردم آن کشورها را دچار معضلات اساسی کرد.
اروپام 518**2240** 1080** شماره 004 ساعت 00:29 تمام

سرخط اخبار جهان