آیت الله استادی: ملت ایران هزینه دستیابی به فناوری هسته ای را می پردازد # قم ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/12/85 داخلی.سیاسی.نمازجمعه. خطیب جمعه قم استفاده صلحآمیز از فناوری هسته ای را حق ملت ایران دانست و گفت: مسوولان و مردم ایران برای دفاع از حقوق هسته ای خود هر هزینه ای را تحمل خواهند کرد. آیت الله رضااستادی در خطبه های نمازجمعه قم در حرم مطهرحضرت فاطمه معصومه (س ) در آستانه نشست اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به آنان هشدار داد که ملت ایران از حق هسته ای خود دست بردار نخواهد بود. به گفته امام جمعه موقت قم قرار است اعضای دائم و غیردائمی (غیرمتعهدها) شورای امنیت سازمان ملل متحد به زودی قطعنامه دیگری را علیه برنامه هسته ای ایران صادر نمایند. آیت الله استادی اضافه کرد: متاسفانه کسانی که مدعی رعایت قانون، عدالت و حقوق بشر می باشند مقدمات صدور قطعنامه دیگری را بر ضد ایران فراهم کردند ولی آنان بدانند ایران از فناوری هسته ای خود صرف نظر نمی کند. وی با اشاره به اینکه دنیای امروز دنیای ظلم و ستم می باشد، گفت: با وجودی که ملت ایران همه مقررات مربوط به برنامه هسته ای را مراعات نموده است ولی دشمنان با زورگویی قصد دارند کشور ما را از حقوق طبیعی خود محروم کنند. آیت الله استادی همچنین سناریوی اشغالگران در کشورهای اسلامی را شکست خورده قلمداد کرد و گفت: در روز اربعین حسینی در کربلای معلا با وجودی که سیرعظیمی از شیعیان مشغول عزاداری بودند ولی بر خلاف همیشه هیچ اتفاقی نیفتاده است.
وی افزود: امروز این سوال در اذهان عمومی نقش بسته است که آیا در روز اربعین حسینی امنیت کربلا توسط خود مردم یا اشغالگران عراق تامین شده است.
وی ادامه داد: اگر مردم در عراق امنیت را حفظ کردند دیگر چه لزومی به حضور اشغالگران در عراق وجود دارد و اگر اشغالگران مانع کشتار مردم در روز عزاداری اربعین شدند چرا روزهای دیگر در عراق خونین است ؟ آیت الله استادی گفت: این مسائل نشان می دهد که بهتر است آمریکا زمام امور را به دست مردم عراق سپرده ونیروهای خود را از این کشور خارج نماید.
وی همچنین با اشاره به تشکیل دولت ملی در فلسطین گفت: دولت وحدت ملی نباید از مسیر اصلی خود منحرف شود و باید طبق مصالح مردم خود گام بردارد.
آیت الله استادی در بخش دیگری از سخنان خود از مردم خواست که در ایام تعطیلات نوروزی احکام شرعی را به خوبی رعایت نمایند. وی ادامه داد: خانواده ها باید مسیر مسافرت خود را در جاههایی انتخاب نمایند که عاری از گناه و معصیت باشد و بانوان نیز حجاب اسلامی را رعایت کنند. آیت الله استادی همچنین از مردم قم خواست که در ایام نوروز با استقبال خوب از زائران، اخلاق اسلامی را رعایت کرده و بازاریان نیز اعتبار قم را فدای مال دنیا نکنند. وی در بخش دیگری از سخنان خود رحلت پیامبر بزرک اسلام (ص ) را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص ) حقوق خود نسبت به مردم را ادا کرده ولی آیا ما نیز طبق سنت پیامبر عمل می کنیم. آیت الله استادی افزود: باید عمل به قرآن و اسلام و آموزه های پیامبر (ص ) در کشور ما بیشتر مورد توجه قرار گیرید. وی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته وقف اشاره کرد و گفت: اوقاف باید وقف خود را طبق نیت و خواسته واقف در جایگاه اصلی خود هزینه نموده و اعتمادسازی نمایند. 7401/548