۱۰ بهمن ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7687851
۰ نفر
استان گلستان در عاشورای حسینی اشک خون گریست # گرگان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 10/11/85 داخلی.فرهنگی.مناسبتها.عاشورا. مراسم عاشورای حسینی و سوگواری سالارشهیدان حضرت امام حسین (ع)درشهرهاو روستاهای استان گلستان باشکوه فراوان برگزار شد. مردم شهید پرور در این استان امروز با به راه انداختن دسته های منظم عزاداری در حالی که علم و پرچمهایی را به نشانه عزا به دوش می کشیدند ، در خیابانهای شهر و روستاها به نوحه سرایی ،سینه زنی و زنجیرزنی پرداختند.
جوانان و نوجوانان که عشق به امام حسین (ع) در وجودشان عجین شده وبا شور و شوق زایدالوصفی در مجالس عزاداری سالار شهیدان حضورفعال داشتند. بانوان شرکت کننده درعزاداری عاشورای حسینی نیزبه یاد مظلومیت اباعبدا..
الحسین و خواهر گرانقدرش اشک ماتم ریختند. گـزارشهای رسیده از شهرها و بخش های مختلف این استان نیز حاکیست مردم این مناطق عاشورای حسینی را گرامی داشتند. در گرگان نیز دهها هیات سینه زنی و زنجیر زنی با حضور در محل گلزار شهدای شهر و امام زاده عبدالله مشغول برگزاری مراسم عزا و سوگواری حماسه بزرک کربلا هستند. گفتنی است گـروههای کثیری از عزاداران باحضوردرپایگاههای سیار جمع آوری خون مقداری از خون خویش را به عنوان نذری هدیه کردند. همچنین همزمان با اذان ظهر شـرکت کنندگان در مراسم امروز نماز ظهر عـاشـورا را در گرگان در صفوف به هم فشرده جماعت اقامه کردند. گـزارشهای رسیده از سایر شهرهای استان نیز حاکیست مردم این منـاطق نیز با ارج نهادن این روز بزرک ، نماز ظهر عاشورا را طی مراسمی اقامه کردند. 506/7469/ 579