مردم بخش شنبه دشتی بوشهر: نبود شعبه بانک در این بخش، مشکل ساز شده است # بوشهر ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 11/8/85 داخلی.اجتماعی.بانک. مردم بخش شنبه (shonbeh) از توابع شهرستان دشتی استان بوشهر می گویند: نبود شعبه بانک در این بخش باعث مشکلات و اتلاف وقت و هزینه های زیادی برای اهالی این بخش شده است. آنان افزودند:نبود بانک باعث شده که برای پرداخت قبض های آب،برق و تلفن باید مسیر 55 کیلومتری تا شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی را طی کنیم. حیدراحمدی زاده یکی ازساکنان بخش شنبه گفت:مردم برای انجام کارهای بانکی خود ناچارند که هر روز هزینه های زیادی را متحمل شوند و به مرکز شهرستان بروند. وی افزود:با توجه به اینکه اکثر مردم این منطقه کشاورز هستند این مشکل باعث شده تا وقت زیادی از آنان برای انجام امور بانکی هدر رود. مختار شنبه ای یکی دیگر از ساکنان این بخش نیز گفت:نبود شعبه بانکی علاوه برایجاد مشکل درزمینه پرداخت قبضهای آب، برق، تلفن و دریافت وام و تسهیلات از لحاظ نگهداری پول نقد در منازل نیز مشکل ساز و خطر آفرین است. علی فهیمی رییس شورای اسلامی بخش شنبه گفت:به رغم درخواستهای مکرر از مسوولان برای استقرار شعبه ای از بانک در این بخش،تاکنون به نتیجه نرسیده ایم.
وی با اشاره به وجود مناطق کشاورزی دشت پلنک، دشت باغان، سنا، درویشی و زال با وسعت 10 هزار هکتار در این بخش افزود: کشاورزی در این مناطق رونق دارد و ایجاد شعبه بانکی در این بخش علاوه بر حل مشکلات مردم به نفع بانکها نیز می باشد زیرا می توانند وجوه نقد راکد مردم را به گردش اندازند.
رییس بانک ملی مرکزی خورموج و نماینده بانکهای شهرستان دشتی گفت: بخش شنبه استعداد تاسیس یک شعبه بانک را دارد که باپیگیری بیشتر شورای اسلامی، فرمانداری وبخشداری می طلبد کارشناسان بانک ازتهران وبوشهر مجوز راه اندازی بانک برای این بخش را صادر کنند. عبدالحسین امیری افزود: تاکنون پی گیری جدی در این زمینه توسط شوراهای اسلامی این منطقه صورت نگرفته است. بخش شنبه دارای 31 روستا و دو دهستان و بیش از شش هزار و800 نفر جمعیت ساکن و 500 نفر جمعیت غیر ساکن عشایری است. شنبه تا قبل ازسال 84 دهستان بود اما در سال گذشته با تصویب وزارت کشور ودولت به بخش ارتقایافت اما به علت کمبود نیرو وردیف استخدامی هنوز بخشداری آن راه اندازی نشده است. 2619/539/675