نخستین حادثه چهارشنبه آخرسال درشیراز ثبت شد/اورژانس در آماده باش کامل درآمد ......................................................................
شیراز، خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 داخلی.اجتماعی.حوادث.
سیستم حوادث اورژانس استان فارس اینچنین ثبت کرد: نخستین حادثه ناشی از پرتاب موادمحترقه مربوط به چهارشنبه آخرسال در شیراز یک خانم 54 ساله را دربرگرفت و او را روانه بیمارستان کرد.
بر اساس اعلام اورژانس فارس ، پرتاب مواد محترقه در بلوار دانشجوی شیراز مقابل این زن، موجب سوختگی پاهای او شد به طوری که امدادگران اورژانس نیز او را به بیمارستان سوختگی شیراز، قطب الدین شیرازی منتقل کردند.
گرچه به دنبال اطلاع رسانی های صورت گرفته در خصوص استفاده صحیح از سنت چهارشنبه سوری در رسانه های مختلف و ارایه هشدارهای متفاوت، انتظار می رفت شاهد حوادثی دردناک در این زمینه نباشیم، اما صداهای پراکنده ترقه در جای جای شیراز از بعدازظهر سه شنبه شنیده شد و نخستین حادثه آن نیز به ثبت رسید.
درحالی به آخرین چهارشنبه سال 1386 موسوم به چهارشنبه سوری نزدیک می شویم که به گفته رییس مرکز اورژانس فارس، تمام نیروهای این مرکز در آماده باش کامل درآمده است.
دکتر محمدجواد مرادیان عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه تیم عملیاتی خودرویی و چهار تیم موتورسیکلت امدادرسان به تیم های موجود اورژانس فارس اضافه شده و همگی در آماده باش کامل به سر می برند.
به گفته وی، برای ارائه خدمات مورد نیاز در حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال از پنج دستگاه آمبولانس بخش خصوصی نیز کمک گرفته شده است.ک/3 7382/515/675 شماره 282 ساعت 18:09 تمام