۲۸ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7583191
۰ نفر
شهرستان آران و بیدگل آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است .........................................................
کاشان، خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 داخلی.اجتماعی.مناسبتهاو نوروز سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری آران و بیدگل گفت:این شهرستان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.
"علیرضا محسنی تبار" با اشاره به قدمت بیش از 2 هزار سال و حدود 300 اثر تاریخی مذهبی و جاذبه های طبیعی این شهرستان، افزود: سال گذشته حدود 200 هزار نفر از مجموعه های تاریخی این شهرستان بازدید کردند که امسال پیش بینی می شود این تعداد به 5/1 برابر افزایش یابد.
وی اظهار داشت: جهت رفاه حال مسافران، امسال بیش از 3 هزار بروشور در رابطه با جاذبه های شهرستان تدارک دیده شده که در ایام نوروز در اختیار گردشگران قرار خواهد گرفت.
به گفته وی، 10 راهنمای گردشکری در اماکن تاریخی این شهرستان اطلاعات مربوط به آن مکانها را برای گردشگران ارایه می دهند.
وی، از برگزاری دو نمایشگاه عکس از آثار تاریخی و فعالیتهای مرمتی در کاروانسرای مرنجاب و خانه تاریخی بنی طباء و نمایشگاه صنایع دستی در خانه تاریخی بنی طباء خبر داد و گفت: این نمایشگاه که همراه با نمایشگاه کتاب و آثار هنرجویان مرکز آموزش صنایع دستی این شهرستان برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.
به گفته وی، در سطح شهرستان پنج چادر راهنمای گردشگری برای مسافران نوروزی تدارک دیده شده و مسافران با مراجعه به چادرها می توانند اطلاعات بیشتری را در مورد شهرستان آران و بیدگل کسب کنند.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از 90 هزار نفر جمعیت در شمال استان اصفهان واقع شده است. ک/3 7429/554/546 شماره 241 ساعت 15:00 تمام