۲۸ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7583183
۰ نفر
گشت های ویژه حفاظت اراضی دولتی و کشاورزی طی نوروز فعال است .........................................................
مشهد، خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 داخلی.اقتصادی.اراضی رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از فعالیت کشیک ها و گشت های ویژه حفاظت از اراضی دولتی و کشاورزی طی ایام نوروز در اطراف مشهد خبر داد.
محمد اسماعیل نیا روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این گشت ها با هر نوع تغییر کاربری و ساخت و ساز در اراضی کشاورزی و تصرف اراضی دولتی به شدت برخورد می کند.
وی با بیان اینکه این گشت ها طی سال گذشته هم فعال بوده اند، گفت: امسال با توجه به حساسیت ویژه این گشت ها افزایش یافته و تلاش می شود با استفاده از تجارب گذشته اقدامات جدی تری انجام شود.
وی افزود: این اقدام در بحث پیشگیری از بروز هر گونه دخل و تصرف در اراضی کشاورزی انجام شود.
دادستان مشهد هم در این زمینه گفت: ادارات متولی زمین و مسکن مکلف شده اند تا به اکیپهای نظارتی خویش آموزش های لازم را در جهت نظارت متعهدانه نسبت به حفظ اراضی ملی و موقوفات طی سال به ویژه نوروز اقدام کنند.
غلامحسین اسماعیلی افزود: قضات دادسراها و دادگاه هم در طول مدت کشیک نوروزی گزارش های اکیپهای حفاظت ادارات را با عنوان شکوائیه بدون تلقی و دستورات مقتضی در اسرع وقت صادر و از ماموران این گشت ها حمایت خواهند کرد.
وی اظهار داشت: ادارات وابسته هم باید در اولین فرصت شکایت رسمی خود را ارائه نمایند.
در این راستا فرماندهی انتظامی خراسان رضوی هم بخشنامه ای را به عوامل تحت امر جهت همکاری با اکیپهای گشت نوروزی ادارات متولی زمین و مسکن که دارای کارت معتبر و ابلاغ ویژه هستند، صادر کرده است.
بر این اساس نیروی انتظامی هم نسبت به شناسایی بنگاه های غیرمجاز و پلمپ و تعطیلی آنها و نیز مهار و جلوگیری از تردد خودروهای حمل مصالح در مناطق ممنوعه اقدام لازم را به عمل می آورد.ک/3 2713/663/589/659 شماره 233 ساعت 14:38 تمام