۲۸ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7583153
۰ نفر
خاش آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است ...............................................
زاهدان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 داخلی.اجتماعی.گردشگری.
فرماندار خاش از آمادگی این شهرستان برای پذیرایی از میهمانان و گردشگران نوروزی خبر داد.
رحمدل بامری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به برنامه ریزیها اکنون کلیه تمهیدات لازم برای خدمت رسانی مناسب به مسافران و میهمانان نوروزی در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: بیش از 30 گروه امدادرسانی، بهداشتی و درمانی، اسکان، امنیتی، اطلاعرسانی، امداد جاده ای و تعمیراتی در مناطق مختلف خاش فعال شده است.
او ادامه داد: فعالیت این گروه ها از 25 اسفند ماه امسال شروع شده و تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.
وی بیان کرد: بیش از 20 هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی پارسال از نقاط مختلف خاش دیدن کرده اند.
فرماندار خاش گفت: شماره تلفنهای 4222151 و 4222152 با پیش شماره 0543 دبیرخانه ستاد نوروزی این شهرستان مستقر در شهرداری آماده پاسخگویی و راهنمایی مسافران و بیان شکایتهای احتمالی است.
شهرستان خاش با جاذبه های بسیار خوب از جمله قله آتشفشان نیمه فعال تفتان به عنوان بام شرقی ایران و روستاها و مناظر زیبای اطراف آن از مناطق خوش آب و هوای سیستان و بلوچستان به شمار می رود.
محوطه باستانی واقع در چهار کیلومتری غرب خاش، بناهای صخره ای "تمندان و جمچن"، محوطه های باستانی شمال شرقی و چشمه خاش از دیگر جاذبه های گردشگری و سیاحتی این شهرستان است.
همچنین مناره مسجدجامع، بازارچه سرپوش، درخت کهنسال سرو سنگان، درخت کهنسال دهپابید و قلعه های حیدرآباد و کمال آباد خاش گوشه ای دیگر از زیباییهای این شهرستان است. ک/3 7313/653/660 شماره 203 ساعت 13:39 تمام