۲۸ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7583023
۰ نفر
پایگاه امداد هوایی هلال احمر در سمنان فعال شد ................................................
سمنان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 داخلی.اجتماعی.نوروز.امدادرسانی.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از آغاز بکار پایگاه امداد هوایی این جمعیت در سمنان خبر داد. دکتر "محمدکاظم امیدیان" روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این پایگاه در محل کوشک امام رضا (ع) سمنان ایجاد شده و با انجام گشتهای هوایی در صورت نیاز کار امدادرسانی را در محور تهران - مشهد در استان سمنان انجام خواهد داد.
وی از فعالیت یک هزار و 500 نفر امدادگر در ایام نوروز در طرحهای امدادی خبر داد و گفت: 14 پایگاه امدادرسانی برادران و یک پایگاه امداد رسانی خواهران در این استان تشکیل و فعال هستند. امیدیان گفت: پایگاه امدادی خواهران در اولین فعالیت خود توانستند به یک گروه گردشگر استانبولی در سرخه سمنان دچار خسارت شده بودند امدادرسانی کند. وی ایجاد 20 پایگاه اطلاعرسانی و پیش بینی اسکان اضطراری در شهرستانها را از دیگر برنامه های نوروزی هلال احمر استان سمنان ذکر کرد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با بیان اینکه فعالیت این پایگاهها تا شانزدهم فروردین ادامه دارد گفت: اسکان اضطراری با ظرفیت هر حدود یک هزار و 500 نفر در شهرها پیش بینی شده تا در صورت ضرورت مورد استفاده افراد در راه مانده و ... قرار گیرد.ک/3 506/599/608 شماره 073 ساعت 10:30 تمام