کودکان و نوجوانان درمسابقه اینترنتی "فلک الافلاک" کانون لرستان شرکت کنند ......................................................................
خرم آباد، خبرگزاری جمهوری اسلامی 28/12/86 داخلی.فرهنگی.کانون پرورشی.
مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان گفت: کودکان و نوجوانان در مسابقه اینترنتی با عنوان "فلک الافلاک" شرکت کنند.
"فضل الله شاهرخی" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرسشنامه این مسابقه از طریق نشانی COM.KANOOPARVARESH.WWW قابل دسترسی برای عموم علاقه مندان است.
وی اظهارداشت: در این مسابقه 20 سووال در زمینه های جاذبه های تاریخی، گردشگری، مفاخر علمی و فرهنگی، گویش محلی و سوغاتی ها جهت سنجش و آشنایی کودکان و نوجوانان در لرستان طراحی شده است.
وی یادآور شد: مهلت شرکت در این مسابقه پایان روز 25 خرداد ماه سال آینده تعیین شده و جوایز آن با همکاری سازمان های میراث فرهنگی و گردشگری و ملی جوانان استان تامین شده است.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان افزود: همچنین با هدف ترویج فرهنگ رسانه های تصویری و ایجاد بستر مناسب برای کشف استعدادهای خلاق، جشنواره فیلم های "کودکان برای کودکان" نیز برگزار می شود.
شاهرخی اضافه کرد: علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند اطلاعات بیشتر را از سایت اطلاعرسانی کانون دریافت کنند.
وی گفت: هدف از برگزاری جشنواره فراهم کردن شرایط لازم برای استفاده کودکان از دوربین ساده خانوادگی برای گفتن حرف های خودشان به دیگر کودکان است.
وی با بیان اینکه بازگو کردن حرف های کودکان می تواند شامل هر موضوعی نظیر یک روز در طبیعت، روابط مدرسه، خانه و مدرسه، خانه و خانواده و هر موضوعی که کودکان به آن علاقه مند باشند، افزود: آثاری که با دخالت بزرگترها باشد از حضور در جشنواره محروم می شود.
در حال حاضر 17 مرکز ثابت کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با زیربنای هفت هزار و 500 متر مربع، دو مرکز پستی و یک سیار با بیش از 15 هزار عضو در سطح لرستان مشغول فعالیت هستند.ک/3 7269/551/587 شماره 053 ساعت 09:54 تمام