تسهیلات حمل و نقل خودروهای شخصی مسافران نوروزی در قشم افزایش یافت ..................................................................
قشم ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 داخلی.اجتماعی.ستادسفرهای نوروزی.
معاون بازرگانی سازمان منطقه آزاد قشم گفت:بااستفاده از شناورهای لندینگ کرافت، ظرفیت تسهیلات حمل و نقل خودروهای شخصی مسافران و گردشگران نوروزی به جزیره قشم، افزایش یافته است.
مهندس علی دهقان نصیری، دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این تسهیلات را سازمان منطقه آزاد و ستاد تسهیلات نوروزی قشم فراهم کرده است.
وی افزود: طرح ساماندهی بندرهاو اسکله های جزیره قشم بویژه سه اسکله بزرگ بهمن، شهید ذاکری و اسکله لافت - پهل اجرا شده و مسافران نوروزی از طریق این اسکله ها می توانند وارد جزیره قشم شوند.
دهقان نصیری، با اشاره به افزایش ظرفیت کمی و کیفی شناورهای حمل و نقل مسافران در مسیر بندرعباس به جزیره قشم، گفت:در اسکله های بهمن و شهید ذاکری ضمن افزایش تعداد شناورها و لنج های حمل مسافران،ساعات کاری اسکله ها نیز افزایش یافته و در واقع شناورهای بزرگ و مدرن این مسیر، تا زمانی که مسافر در اسکله ها باشد، در تردد خواهند بود.
معاون بازرگانی سازمان منطقه آزادقشم، گفت: طرح احداث و ساماندهی اسکله لافت و پهل با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال به اتمام رسیده و رمپهای بتنی در اسکله لافت، قابلیت پهلوگیری لندینگ کرافت های حامل خودروهای شخصی مسافران نوروزی را دارد.
وی، اظهار داشت: در مسیر اسکله پهل در بندرعباس تا اسکله لافت در جزیره قشم، (با فاصله بالغ بر دو کیلومتر) تعداد 16 لندینگ کرافت ویژه حمل ونقل خودروهای مسافران نوروزی قشم تردد می کنند.
رییس کمیته بازرگانی ستاد تسهیلات نوروزی قشم، گفت: در راستای رفاه حال مسافران نوروزی با برقراری جلسات متعدد با بازاریان و تجار جزیره قشم، مقرر شد ضمن پاکسازی و زیباسازی فضای بازارها، نسبت به عرضه کالاهای با کیفیت و در عین حال با قیمت مناسب به مسافران، اقدام کنند.
وی تصریحکرد: ضمن بازررسی روزانه از بازارها، جهت جلوگیری از گرانفروشی و عرضه نامرغوب کالا، ستاد تسهیلات نوروزی قشم آماده پذیرش شکایات و بررسی و رفع مشکلات مردم و مسافران و گردشگران نوروزی می باشد.
همه ساله خیل عظیمی از هموطنانمان از سراسر میهن اسلامی برای گذراندن تعطیلات نوروزی، جزیره زیبای قشم را انتخاب می کنند.
مسافران نوروزی می توانند در مدت زمان اقامت خود در جزیره زیبای قشم، از جنگل های حرا، غارهای خربس و نمکدان، سایت تخم گذاری لاک پشت ها، اسکله لافت، دره ستاره ها، دره چاهکو، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، تندیس امامقلی خان و بسیاری از جاهای دیدنی دیگر، بازدید داشته باشند.
شهرستان قشم با بیش از 105 هزار جمعیت و بیش از 1500 کیلومتر مربع وسعت، در جنوب ایران واقع است. ک/3 1387/675 شماره 328 ساعت 17:21 تمام