امکان گستردن سفره هفت سین، در اعماق آب های خلیج فارس وجود دارد ................................................................
قشم، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 داخلی.اجتماعی.نوروز.سفره هفت سین.
براساس آنچه مسوولان منطقه آزاد قشم گفته اند، امکان گستردن سفره هفت سین نوروزی با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و باشگاه غواصی قشم در زیر آب های خلیج فارس، وجود دارد و این کار را این دو نهاد خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، رییس ستاد تسهیلات نوروزی قشم،دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: از روز اول فروردین ماه سال 87، سفره هفت سین در زیر آب های خلیج همیشه فارس ایجاد می شود و گردشگران می توانند لحظه تحویل سال را در کنار سفره هفت سین و در زیر آب برگزار کنند.
مهندس محمدابراهیم لاریجانی،افزود: سفره هفت سین در زیر آب های خلیج فارس در ایام تعطیلات نوروزی برقرار است و مسافران جزیره قشم می توانند با استفاده از امکانات غواصی در قشم، در کنار سفره هفت سین عکس یادگاری نیز بگیرند.
وی، با اشاره به طرحهای ویژه گردشگری دریایی در ایام تعطیلات نوروز در قشم، گفت:آژانس های گردشگری دریایی در جزیره زیبای قشم و جزایر هنگام، لارک و هرمز فعال شده و تورهای گردشگری دریایی، دایر است.
جزیره قشم همه ساله در ایام تعطیلات نوروز، با خیل عظیم ورود مسافران همراه است و گردشگران می توانند از مناطق دیدنی این جزیره از جمله جنگل های حرا، غارهای نمکدان و خربس،سایت تخم گذاری لاک پشت ها،اسکله لافت،دره ستاره ها، دره چاهکو، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک و بسیاری مناطق دیدنی دیگر دیدن کنند و خاطره خوبی به یادگار داشته باشند.
شهرستان قشم با بیش از 105 هزار جمعیت و وسعتی بالغ بر 1500 کیلومتر مربع، در جنوب ایران واقع است. ک/2 1387/675 شماره 268 ساعت 15:16 تمام