فرمانده انتظامی قم از فعالیت 158گشت پلیس در ایام نوروز خبر داد .................................................................
قم، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/1386 داخلی.اجتماعی.انتظامی.
فرمانده انتظامی قم گفت: در راستای استقرار نظم و امنیت در ایام نوروز 158تیم گشتی پلیس در این استان فعال می باشند.
به گزارش ایرنا، سردار رحیم خورشید وند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تیم ها شامل گشت خودرو و موتور به همراه 90پاس زوجی پیاده هستند.
وی ادامه داد: همچنین در این ایام 40پاسگاه و چادر نوروزی در راستای افزایش امنیت شهروندان و مسافران در استان فعال می باشند.
وی اضافه کرد: استقرار 23تیم نظارتی، بازرسی و کنترل نامحسوس در شهر و جاده و استفاده از 160 پلیس یار جوان در پنج مرکز شهری از دیگر اقدامات صورت گرفته ویژه ایام نوروز است.
وی با اشاره به ممنوعیت حمل و نقل اثاثیه گفت: هرگونه جابجای و حمل اثاثیه باید با اجازه نیروی انتظامی صورت گیرد.
وی ادامه داد: افزایش گشتهای موتوری و پنهان، فعال کردن بخش تجسس کلانتریها از دیگر اقدامات پلیس در این ایام می باشد.
خورشید وند افزود: عدم اجازه مرخصی از زندان به سارقان سابقه دار و افزایش مراقبت از سارقان زندانی آزاد شده در ایام نوروز از طرحهایی است که در راستای کاهش جرایم جیب بری و سرقت دنبال شده است.
وی گفت: اجرای طرح های انتظامی امسال باعث شد تا در بخش جرایم عمومی با 36درصد کاهش سرقت خودرو، 11درصد موتور سیکلت، پنج درصد اماکن، پنج درصد قطعات خودرو متفرقه، مواجه باشیم.
وی در خصوص تصادفات نیز خاطر نشان کرد: امسال 29درصد تلفات ناشی از تصادفات جاده ای و 20درصد تلفات ناشی از تصادفات شهری کاهش یافته است.
وی آمار تلفات ناشی از تصادفات را 400نفر ذکر کرد و افزود: این میزان 120نفر نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
خورشیدوند با اشاره به دستگیری 354نفر از اراذل و اوباش و اعدام یک نفر از این افراد گفت: اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی باعث شد تا امسال شاهد پنج درصد کاهش نزاع دسته جمعی و 17 درصدکاهش نزاع فردی در قم باشیم.
وی ادامه داد: در این طرح دوهزار و 576فقره دستگیری در موضوعات مختلف و معرفی یکهزار و 103نفر به مراجع قضایی انجام شده است.
فرمانده انتظامی قم به جرایم مربوط به قتل اشاره کرد و گفت: در سال جاری 22 فقره قتل کشف که از این تعداد 14فقره بر اثرنزاع، چهار فقره بدلیل اختلاف خانوادگی و چهار فقره نیز بخاطر مسایل ناموسی بوده است.
خورشیدوند گفت: کشف یکهزار و 760قطعه گیرنده ماهواره، کشف 14هزارو 250 محصول ضد اخلاقی، پلمپ یکهزار و 851واحد صنفی و پاسخگویی به 359هزار تماس مردمی از فعالیت های پلیس در سال 86می باشد.
وی در خصوص مواد مخدر نیز گفت: امسال کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته 24درصد رشد داشته که این میزان شامل هفت تن انواع مواد مخدر می باشد.
وی ادامه داد: از این میزان چهار هزار و 700کیلوگرم مواد مربوط به قم بوده و پرونده آن در قم بررسی شده است.
وی اضافه کرد: این میزان شامل سه هزارو 750کیلوگرم تریاک، 251کیلوگرم حشیش، 586کیلوگرم مروفین و 31کیلوگرم هروئین می باشد.
وی عمده این مواد را ترانزیتی دانست و اضافه کرد: خوشبختانه باعملیاتها و اجرای طرح های مبارزه با موادمخدر ریسک حضور قاچاقچیان و ورود مواد را به قم کاهش داده ایم.
خورشیدوند، عمده این محموله ها عبوری و برای استانهای دیگر دانست و افزود: در این راستا هفت هزار 800 معتاد و 280 قاچاقچیان مواد مخدر در این استان دستگیر شده اند. ک/2 7403/550/548 شماره 241 ساعت 14:29 تمام