۲۷ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7582736
۰ نفر
کتاب زندگینامه نخستین شهید محراب سیستان و بلوچستان چاپ شد .........................................................
زاهدان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 داخلی.فرهنگی.کتاب.شهید.
کتاب زندگینامه حجت الاسلام "مهدی توکلی" نخستین شهید محراب سیستان و بلوچستان با عنوان "هجرت خونین" به چاپ رسید.
به گزارش ایرنا، در این کتاب به نویسندگی "سعید صمیمی عشرت آبادی" علاوه بر نگاهی به زندگی و شخصیت شهید توکلی به واقعه ترور این روحانی والا مقام پرداخته شده است.
در بخش دیگری از این کتاب با عنوان نیم نگاهی به حوادث تروریستی سیستان و بلوچستان و خلق رشادت های نیروهای جان بر کف، نویسنده به جان نثاری شهید مسلم کیخا که با گذشتن از جان خود زمینه ساز دستگیری شمار زیادی از تروریستها و خودفروختگان شد، اشاره کرده است.
به گزارش ایرنا، اکنون هزاران جلد از این کتاب به همراه هزار حلقه فیلم مستند از این واقعه تروریستی آماده توزیع است.
شهید حجت الاسلام مهدی توکلی که در حوزه های علمیه زابل و قم به فراگیری علوم دینی اشتغال داشت، دو سال امامت جماعت مسجد روستای افتخارآباد خاش را بر عهده داشت.
شهید توکلی در 21 رمضان امسال هنگام ادای فریضه شب قدر در محراب مسجد امام حسن (ع) افتخار آباد شهرستان خاش به دست دو تروریست وابسته به گروهکهای تروریستی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
شهید مسلم کیخا یکی از شهروندان زاهدانی نیز لحظاتی پس از انفجار اتوبوس کارکنان سپاه پاسداران در بلوار ثارالله زاهدان با رشادت اقدام به دستگیری یکی از تروریستها کرد که توسط تروریست دیگر به شهادت رسید.
این شهید والامقام تا آخرین لحظه شهادت اجازه فرار به تروریست یادشده را نداد و بدنبال دستگیری این تروریست سایر عوامل و مزدوران استکبار وابسته به گروهک تروریستی ریگی دستگیر شدند. ک/2 7311/653/565/659 شماره 158 ساعت 13:02 تمام