۲۷ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7582734
۰ نفر
طرح نوروزی پلیس راه در استان لرستان آغاز شد ................................................
خرم آباد، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 داخلی.اجتماعی.پلیس راه.نوروز.
همزمان با سراسر کشور روز دوشنبه طرح نوروزی پلیس راه در محورهای مواصلاتی استان لرستان آغاز شد.
فرمانده پلیس راه استان لرستان در آیین آغاز این طرح گفت: در راستای اجرای طرح نوروزی 50 تیم پلیسی در محورهای مختلف این استان فعالیت خود را آغاز کردند.
"هویدا تزار"، هدف از اجرای این طرح را کنترل تردد وسایط نقلیه، تامین امنیت جاده ای و کمک به مسافران نوروزی در راه مانده عنوان کرد.
وی اظهارداشت: این طرح تا پایان 17 فروردین سال آینده در جاده های شریانی و روستایی ادامه دارد و تمامی خروجی ها و ورودی های استان را تحت پوشش قرار می دهد.
وی بابیان اینکه بیش از 330 نفر از ماموران پلیس راه، هلال احمر، بسیج و سپاه پاسداران بر نقاط حادثه خیز و محورهای استان نظارت دارند، افزود: در مدت اجرای این طرح 20 تیم غیرمحسوس نیز فعالیت واحدهای گشت پلیس راه را کنترل می کنند.
وی اضافه کرد: طرح نوروزی امسال نسبت به سال گذشته از نظر نیروی انسانی 35 درصد و از نظر خودرو نیز افزایش قابل توجه ای دارد.
وی گفت: امسال علاوه بر افزایش نیروهای گشت نوروزی چهاردستگاه چادر برای استراحت، دو دستگاه کانکس مجهز به تیم های پزشکی و سرگرمی برای مسافران نیز مهیا شده است.
تزار یادآور شد: امسال درقالب این طرح نیروهای پلیس راه با لباس های شخصی و به صورت نامحسوس در داخل ناوگان مسافری حرکات رانندگان را کنترل می کنند.
رییس پلیس راه استان لرستان گفت: در راستای اجرای این طرح سلامت جسمی و روانی رانندگان نیز توسط تیم های پزشکی کنترل می شود و رانندگان پرخطر مورد آزمایش قرار می گیرند.
تزار گفت: امسال در راستای اجرای طرح زمستانی جاده ای پلیس راه که با همکاری فرماندهی انتظامی استان، دستگاههای امدادی و آموزش و پرورش انجام شد، تعداد 150 نفر از تلفات جانی در جاده های استان کاهش یافت.
وی یادآور شد: در جاده های استان 50 نقطه حادثه خیز شناسایی شده که برای جلوگیری از بروز حوادث رانندگی نیروهای پیاده پلیس در این نقاط مستقر شده اند.ک/2 631/632/551/587 شماره 156 ساعت 13:01 تمام