۲۵ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7582121
۰ نفر
دادگستری گلستان رتبه سوم کاهش پرونده های ورودی را کسب کرد .........................................................
گرگان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/12/86 داخلی.اجتماعی.قضایی.دادگستری.
رییس کل دادگستری استان گلستان گفت: این استان درکاهش ورودی پرونده ها به دادسراها، رتبه سوم کشوری را کسب کرده است.
"احمد فاضلیان" روز شنبه در جمع روسای دادگستری، دادگاه ها و مسوولان حوزه های قضایی استان افزود: یکی از سیاستهای محوری قوه قضاییه در سال 86 کاهش ورودی پرونده ها به محاکم و دادسراها بوده است.
وی اضافه کرد: در این ارتباط در استان گلستان امسال ورودی پرونده ها به محاکم و دادسراها کاهش 35 درصدی داشته است.
فاضلیان در ادامه به اجرای طرح CMS(اتوماسیون قضایی ) در استان اشاره کرد و افزود: طرح مذکور پیچیده و فنی بوده و گلستان در اجرای این طرح جزو چهار استان برتر و نمونه کشور قرار گرفت.
رییس دادگستری گلستان ادامه داد: یکی از مهمترین برنامه های این مجموعه در سال آینده نیز توسعه و تکمیل این طرح در تمامی شهرستان ها می باشد.
وی همچنین با بیان برنامه و اقدامات ستاد حفاظت اجتماعی گفت: روسای حوزه های قضایی شهرستان ها از توانایی ستاد مردمی حفاظت اجتماعی حداکثر بهره برداری را در تامین امنیت حوزه های خود انجام دهند.
وی با مثبت بیان کردن عملکرد تمام حوزه های قضایی استان در بخش های مختلف گفت: در بین این حوزه ها دادگستری شهرستان کلاله به دلیل موفقیت در برنامه های اجرایی سال 86 و پیگیری جدی سیاست های توسعه قضایی و ارتقای سطح عملکرد کمی و کیفی، حوزه قضایی نمونه در سطح استان بوده است.
فاضلیان ادامه داد: همچنین دادستانی شهرستان رامیان به دلیل برقراری امنیت و اجرای قانون و کشف باندهای بزهکاری و تحقق اهداف و برنامه های سال جاری در سطح استان نمونه بوده است.
در این نشست که مسوولان ودست اندرکاران دادگستری کل استان گلستان حضور داشتند با هدای لوح، از عملکرد حسینی رییس دادگستری کلاله و یزدانی دادستان رامیان قدردانی شد.
رییس کل دادگستری گلستان امروز درجلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان نیز گفت: تمهیدات لازم برای حفاظت از اراضی ملی و دولتی در ایام تعطیلات نوروزی در استان فراهم شده است.
"فاضلیان" افزود: این تمهیدات به دلیل اینکه در ایام تعطیلات نوروزی زمین خواران فرصت طلب، سودجو و متجاوزین به اراضی ملی و دولتی از موقعیت حاصله نهایت سوء استفاده را می کنند، فراهم شده است.
وی هدف از تشکیل جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان را نیز فراهم کردن این تمهیدات و کسب آمادگی لازم برای جلوگیری از تضییع بیت المال از سوی متصرفان بیان کرد.
فاضلیان اضافه کرد: در ایام نوروز همچنین قاضی کشیک در دادسراهای استان مستقر وبا متجاوزین و متصرفین اراضی ملی و دولتی برخورد جدی خواهد شد. ک/2 601/579/508 شماره 370 ساعت 15:46 تمام