۲۵ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7582086
۰ نفر
استان کردستان آماده پذیرایی از یک میلیون مهمان نوروزی شد ..........................................................
سنندج، خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/12/86 داخلی.اجتماعی.گردشگری.
با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز استان سر سبز و مهمان نواز کردستان برای پذیرایی بیش از یک میلیون مهمان نوروزی آماده شده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا تمام دستگاههای اجرایی مرتبط با حوزه گردشگری و نهادها و سازمان های درگیر با خدمات رفاهی گردشگران، آمادگی خود را برای ارایه خدمات ویژه در این ایام به مسافران اعلام کرده اند.
دبیر ستاد حوادث غیر مترقبه استان روز شنبه گفت: این ستاد با هدف ایجاد رفاه و آسایش برای شهروندان در ایام تعطیلات نوروز با کمک 23 کار گروه تخصصی آمادگی کامل را در ارایه خدمات ساماندهی کرده است.
علی اسفندیاری اظهار داشت :بر اساس تعریف گستردگی حوادث این ستاد توان کامل را در مقابله با هر نوع حادثه ای را در حد استان دارد.
وی گفت: بنا به برنامه ریزی ها و جلسات ستاد حوادث غیر مترقبه استان تمام کار گروه های تخصصی در طرح امداد رسانی تبیین شده و اقدام لازم صورت گرفته است.
وی ستاد حوادث غیر مترقبه را اصلی ترین نیروی امید بخشیدن به جامعه در زمان بحران خواند و افزود: هماهنگی بین بخشی کارگروه های تخصصی موجب دلگرمی مردم می شود.
سرپرست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان نیز از آمادگی کامل خبر داد و گفت: آثار تاریخی، جاذبه هاو مراکز دیدنی این استان برای پذیرایی از مسافران نوروزی و گردشگران خارجی آماده اند.
علی فعله گری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: به همین منظور تمام مراکز پذیرش مهمان و هتل های استان آماده استقبال از مهمانان نوروزی هستند.
وی از اجرای طرح آماده سازی کلیه اماکن اقامتی و هتل های استان خبر داد و افزود:در این طرح 18 هتل و 21 مهمانپذیر مورد بررسی قرار گرفته است.
وی گفت : در این طرح به هتل ها واماکن اقامتی استان فهرست قیمت ارایه شد و سازمان گردشگری برای پیشنهادات و شکایات مسافرین نوروزی آمادگی کامل دارد.
وی توزیع دفترچه، نقشه، لوح فشرده و پوستر از آثار تاریخی و جاذبه های استان را از دیگر برنامه های میراث فرهنگی و گردشگری کردستان برای رفاه حال گردشگران و راهنمایی آنان عنوان کرد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سنندج نیز آمادگی این مرکز را در ایام تعطیلات نوروزی اعلام کرد و گفت: از 27 اسفند ماه طرح نوروزی آغاز می شود.
دکتر حسین کریمی افزود: علاوه بر آمادگی 22 پایگاه ثابت سطح استان در مراکز شهری و بین جاده ای دو گروه سلامتی در محورهای سنندج - همدان و سنندج - کرمانشاه فعالیت خود را آغاز می کنند.
وی از آماده باش تمام مراکز فوریت های پزشکی برای چهارشنبه سوری خبر داد و افزود: تمام مراکز فوریت های پزشکی در ایام چهارشنبه سوری آمادگی ارایه خدمات ویژه هستند.
وی در ادامه گفت:در طرح نوروزی 25 دستگاه آمبولانس مرکز فوریت های پزشکی استان همراه با تکنیسین های مجرب فوریت های پزشکی آماده خدمات هستند.
مدیر کل راه و ترابری استان کردستان نیز در این ارتباط گفت: این اداره با بسیج امکانات و نیروهای خود از 28 اسفند ماه تا 17 فروردین سال آینده به صورت ویژه خدمات ارایه می دهد.
مهندس صادق وجدی افزود:با برنامه ریزی های انجام شده برای تسریع بخشیدن به رفت و آمد مسافرین نوروزی تمام راهداران به صورت 24 ساعته آماده ارایه خدمت به مسافرین هستند.
وی لکه گیری سطح جاده ها، رفع نواقص و ترمیم جاده ها،شستشوی تابلوهای کنار جاده ها گذاشتن گشت های راهداری برای هر شهرستان یک دستگاه را از برنامه های طرح نوروزی بیان کرد.
وجدی با اشاره به فعال کردن گشت مکانیک خودرو سیار در سطح جاده های استان افزود: اداره راه و ترابری کردستان در سطح جاده ها سه گشت مکانیک منظور کرده است.
وی از مسافران خواست با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و همکاری با کارکنان راهداری و پلیس راه به روند خدمت رسانی سهولت ببخشند.
وی با اشاره به آماده کردن مراکز اقامتی برای شرایط اضطراری در جاده های استان افزود: پایگاه جاده ای آمادگی اسکان مسافرین در راه مانده را دارد.
رییس آموزش و پرورش استان کردستان نیز از تعیین 100 مرکز اسکان مهمانان نوروزی خبر داد.
خسرو ساکی افزود: به منظور رفاه مهمانان فرهنگی استان بیش از 100 مرکز اسکان با بیش از 700 اتاق آماده ارایه خدمت شده اند.
وی گفت: بیش از 140 نفر از عوامل اجرایی از 29 اسفند ماه تا 12 فروردین به مهمانان نوروزی خانواده فرهنگیان خدمات ارایه خواهند کرد.
استان کردستان در غرب ایران دارای بیش از 800 جاذبه گردشگری و یک هزار و 600 آثار باستانی ثبت شده است. ک/3 7354/610/1139 شماره 335 ساعت 14:50 تمام