۲۵ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7582038
۰ نفر
130 راهنمای مسافران نوروزی در استان اردبیل سازماندهی شدند .........................................................
اردبیل، خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/12/86 داخلی.فرهنگی.گردشگری.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اعلام کرد: به منظور اطلاع رسانی، استقبال و پذیرایی از مسافران نوروزی 130 راهنما در سطح این استان سازماندهی شد.
یحیی نقی زاده روز شنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت : 98 نفر از این افراد به عنوان راهنمای ثابت در پایگاههای نورزی استان مستقر شده و به راهنمایی و اطلاع رسانی مسافران و گردشگران نوروزی خواهند پرداخت.
وی با اشاره به دایر شدن دو پایگاه اطلاع رسانی نوروزی در هر کدام از شهرستانهای اردبیل ، نیر، مشگین شهر و بیله سوار، مجموع پایگاه های راهنمای مسافران نوروزی این استان را 14 واحد اعلام کرد.
وی افزود: با همکاری جمعیت هلال احمر استان در مجموع 10 هزار نسخه بروشور مشترک برای راهنمایی مسافران نوروزی چاپ شده که در ایام سفرهای نوروزی و از روز 26 اسفندماه تا 20 فروردین ماه سال آینده در بین مسافران توزیع خواهد شد.
وی اضافه کرد: علاوه بر این تعداد 10 هزار نسخه بروشور شهرستانی نیز به تفکیک شهرستانهای 9 گانه استان همراه با کروکی و اطلاعات جاذبه ها و عکسهای گردشگری منطقه چاپ شده که آنها نیز به طور همزمان در بین مسافران توزیع خواهد شد.
نقی زاده با اشاره به آمادگی جامعه مراکز اقامتی و پذیرایی استان برای خدمات دهی به مسافران نوروزی خواستار همکاری و مشارکت مردم برای استقبال مناسب از مسافران نوروزی شد.
نقی زاده با پیش بینی ورود مسافران نوروزی این استان در حد سال گذشته بیان کرد: در هر حال تعداد و میزان مسافران نوروزی استان اردبیل تابع شرایط جوی است و اگر هوا برای سفر مساعد باشد ، تعداد گردشگران ورودی به این استان نیز بیشتر خواهد بود.
وی اضافه کرد: برنامه های ویژه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان اردبیل امسال با هدف فراهم کردن بهترین و کیفی ترین خدمات برای میهمانان نوروزی تدوین شده است.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اردبیل همچنین گفت: به منظور ارایه خدمات مناسب به گردشگران بازرسی از مراکز خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی این استان به خصوص در شهر سیاحتی سرعین به صورت مستمر انجام خواهد شد.
استان اردبیل با دارا بودن 58 واحد هتل آپارتمان ، 110 واحد مهمانپذیر ، 19 واحد هتل و دهها واحد اقامتی ادارات و سازمانهای دولتی و در مجموع با 13 هزار تخت اقامتی سالانه پذیرای بیش از سه میلیون مسافر و گردشگر از اقصی نقاط کشور است.ک3 535/618/530 شماره 287 ساعت 13:57 تمام