۱۳ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7575428
۰ نفر
روابط عمومی ها در ارایه عملکرد دولت نهم نقش بسزایی دارند ........................................................
کرمان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/12/86 داخلی.اجتماعی.روابط عمومی.
مدیر عامل ایرنا از نقش مهم روابط عمومی دستگاههای اجرایی در ارایه عملکرد دولت نهم خبر داد.
سید "جلال فیاضی" در جمع روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان کرمان افزود: روابط عمومی ها با ارتباط نزدیک با رسانه ها می توانند نقش موثری در ارایه خدمات دستگاههای خود داشته باشند.
وی تاکید کرد: روابط عمومی ها نباید صرفا به ارایه آمار و ارقام اکتفا کنند.
او ادامه داد: شما با همکاری رسانه ها می توانید فعالیتهای موثری در خصوص تبیین تاثیر فعالیت های انجام شده از سوی دولت بر زندگی مردم داشته باشید.
فیاضی با تاکید بر افزایش سطح آموزش روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان کرمان ، گفت: سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه دانشکده خبر آمادگی دارد تا با برگزاری کارگاههای آموزشی کوتاه مدت و استفاده از اساتید مجرب همکاری نزدیکی با دستگاههای اجرایی این استان داشته باشد.
وی افزود: امروز تنها جبهه گشوده بین قدرت های بزرگ و قدرت هایی که به دنبال استقلال هستند "جبهه خبر" است و این مساله به دلیل نقشی است که رسانه ها در افکار عمومی و سرنوشت ملتها دارند.
به گفته مدیر عامل ایرنا، میزان سرمایه گذاری انجام شده بر روی رسانه ها طی دو و سه دهه اخیر توسط کشورها باعث به وجود آمدن شبکه های ماهواره ای ، گسترش مطبوعات و خبرگزاری ها و تلاش در جهت مهندسی و مدیریت افکار عمومی شده است.
وی در ادامه تاکید کرد: پیگیری وقایع سالهای اخیر نشان می دهد که هیچ حادثه و واقعه ای بدون پیشتازی رسانه صورت نگرفته و هرگاه رسانه ای در آن به عنوان پیشتاز عمل کرده آن حادثه با موفقیت همراه و در غیر این صورت با چالش جدی روبرو شده است.
مدیر عامل ایرنا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: به تعبیر ایشان ما امروز در دنیایی زندگی می کنیم که "مصاف خبری" در جریان است و جهان با خبر اقدام به "آفند" و "پدافند" می کند و ما نیز باید با آنها با ابزار خبر مقابله کنیم.
وی تصریح کرد: از آنجا که در احزاب قوی و موثر رقابتهای سیاسی در عرصه رسانه ها جریان دارد لازم است فعالیت اطلاع رسانی دستگاههای اجرایی بطور حرفه ای و موثر گسترش یابد تا تلاشهای دولت قربانی رقابتهای سیاسی نشود.
ک/2 7444/507/659 شماره 204 ساعت 13:15 تمام