معاون آموزش و پرورش قزوین: نسل جوان نیازمند شیوه های جدید تربیتی است ..................................................................
قزوین ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 05/12/86 داخلی.فرهنگی.آموزش وپرورش.
معاون پرورشی و تربیت بدنی سازمان آموزش و پرورش استان قزوین گفت: نسل جوان نیازمند شیوه های جدید تربیتی است.
کاظم زمانی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با گرامیداشت سالروز تاسیس امورتربیتی، تربیت جوان در خانواده و تعامل میان خانه و مدرسه رادر تربیت فرزندان موثر دانست و افزود: این راهکارها با توجه به تجربه های مربیان امور تربیتی و وظیفه خطیری که بر عهده دارند، اجتناب ناپذیر است.
وی با بیان اینکه مربیان امور تربیتی در پرورش افکار و اندیشه جوانان و نوجوانان نقش بسیار موثری دارند، گفت: تربیت اسلامی و دینی از دیگر وظایف مهم امور تربیتی در مدارس است.
زمانی با اشاره به هشتم اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی، انتقال ارزشهای دینی وفرهنگی، حفظ مدارس از آفات فرهنگی و سیاسی وشناخت استعدادها در رشد فکری دانش آموزان را از اهداف تاسیس این نهاد در سال 1358 برشمرد.
معاون سازمان آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: امور تربیتی نقش بسزایی درافزایش آگاهی دانش آموزان در زمینه های مذهبی و احکام اسلامی دارد و انتظار می رود این نهاد ازسوی اولیا و مربیان جدی گرفته شود.
زمانی، اهداف اساسی معاونین پرورشی و مربیان تربیتی را تحکیم، توسعه و تعمیق رابطه دینی فرزندان با مبانی دینی عنوان کرد.
وی افزود: معلمی می تواند اثر تقویتی و تاثیرگذار داشته باشد که درتحکیم توسعه و تعمیق معرفت انسانی تلاش کند و اولین گام یک معلم در تاثیرگذاری ، نهادینه کردن رابطه با خدا در وجود فرد است.
درحال حاضر 600 مربی پرورشی کار امور تربیتی و پرورشی دانش آموزان استان قزوین را برعهده دارند. ک/3 7388/3404/684 شماره 262 ساعت 13:33 تمام