۲۷ دی ۱۳۸۶، ۰:۰۱
کد خبر: 7542795
T T
۰ نفر
یک مسوول : مرگ پرندگان مهاجر در گناباد بر اثر آنفلوانزا نیست .............................................................
گناباد ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/10/86 داخلی.اجتماعی.بیماری مرغی معاون فرمانداری گناباد گفت:مرگ تعدادی پرنده مهاجر در این شهرستان احتمالا بر اثر نبود مواد غذایی بوده و ابتلا به بیماری آنفلوانزای پرندگان تایید نشده است.
محمد حسین پارسایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکیپهای ویژه ای کار جمع آوری و دفن پرندگان مهاجر تلف شده بر اثر نبود مواد غذایی و آب را شبانه روزی انجام می دهند.
وی گفت : تیم های فنی با تجهیزات لازم در مناطقی که لاشه این پرندگان مشاهده شده نمونه برداری و برای آزمایش به نهادهای مسوول استانی و کشوری ارسال شده است.
وی ادامه داد: هنوز علت دقیق مرگ پرندگان مهاجر از نظر مراجع رسمی تایید نشده است .
وی با اشاره به اینکه ستاد حوادث متشکل از دانشگاه علوم پزشکی ،شبکه دامپزشکی ،محیط زیست و جهاد کشاورزی بصورت روزانه آخرین تحولات را مورد بررسی قرار می دهند و نتایج آن جهت بررسی بیشتر به مرکز استان خراسان رضوی ارسال می شود.
معاون فرماندار گناباد با اطمینان گفت : هیچگونه مرغ خانگی و بومی در منطقه بر اثر بیماری تاکنون تلف نشده است.
پارسایی از شهروندان خواست به محض مشاهده لاشه پرندگان مهاجر از دست زدن و تماس با این پرندگان خودداری و موارد را با شماره تلفن 7256661 ستاد حوادث غیر مترقبه گناباد اطلاع دهند.
همه ساله در چنین ایامی بر اثر سرما تعداد قابل توجهی پرندگان مهاجر از اطراف سیبری به مناطق جنوبی کشور حرکت می کنند و چند روزی در اطراف شهرستان گناباد فرود می آیند.
7472/514/589/659 شماره 190 ساعت 13:21 تمام
۰ نفر