بیش از 800مبلغ در ایام محرم به مساجد استان گیلان اعزام می شوند ...........................................................
فومن، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/10/86 داخلی.فرهنگی.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان روز پنج شنبه گفت:در ایام ماه محرم امسال بیش از 800 مبلغ از سوی این سازمان به مساجد استان اعزام می شوند.
حجت الاسلام و المسلمین"جمال یاری"در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در فومن،افزود:این تعداد مبلغ با حضور در مساجد، مفاهیم و چگونگی بهره گیری از فرهنگ عاشورا و قیام دشت کربلا و پاسداشت این فرهنگ فرهنگ عظیم را مطرح و تبیین می کنند.
وی اظهار داشت : بیان چگونگی جلوگیری از آلودگی مراسم های اعتقادی اسلامی به خرافات و تحریف واقعه عاشورا و شناخت این موضوعات و معرفت درست نسبت به این واقعه بزرگ از اهداف اعزام مبلغین در ایام محرم به مساجد استان گیلان است.
وی خاطرنشان کرد:هم اکنون یک هزار و 500مبلغ در مساجد استان گیلان در امور مختلف مذهبی و دینی در خدمت مردم دیندار این استان فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ عاشورایی رسالت اصلی هیات مذهبی در این ایام است، گفت: مراسم عزاداری های باید بصورت سنتی با حفظ شئون فرهنگ دینی در شان والای حماسه سازان عاشورا باشد.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی گیلان تصریح کرد : در زمان حاضر 150هیات مذهبی مرتبط با این سازمان به صورت هفتگی و مستمر در این استان در اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، مذهبی و دینی فعال هستند.
به گفته حجت الاسلام و المسلمین"یاری"،تاکنون بیش از 800 هیات مذهبی در سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان تشکیل پرونده داده اند.
وی به ایرنا گفت:بایستی هیات مذهبی در راستای حفظ رسالت دینی خود و احترام به مسائل مذهبی و اعتقادات اسلامی،با فرهنگ عاشورا انس و به این فرهنگ توجه ویژه ای داشته باشند.
استان گیلان دارای دو هزار و 600مسجد است و تاکنون یک هزار و 500هیات مذهبی در این استان با بیش از دو میلیون و چهار صد هزار نفر جمعیت،ثبت شده است.ک/3 7294/604 شماره 144 ساعت 11:49 تمام