نماینده تبریز در خصوص مقبره الشعرا از وزیر فرهنگ و ارشاد توضیح خواست ...................................................................
تبریز، خبرگزاری جمهوری اسلامی 07/09/86 داخلی.فرهنگی.مقبره الشعرا.بودجه.نماینده.مجلس.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خواستار توضیح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص دلیل عدم ایجاد ردیف بودجه ای در لایحه بودجه سال جاری کشور برای توسعه مقبره الشعرای تبریز شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا میرتاج الدینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآور شد: ایجاد ردیفی در لایحه بودجه برای این منظور در سفر تابستان پارسال رییس جمهوری به استان آذربایجان شرقی مورد تاکید هیات دولت قرار گرفته بود.
این نماینده مجلس همچنین از صفارهرندی خواسته اقدامات این وزارتخانه در جهت اجرایی شدن این مصوبه هیات دولت در تبریز را ارایه کند.
میرتاج الدینی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این سووال را که برای جذب اعتبارات مصوب در کمیسیون فرهنگی مجلس تاکنون چه اقدامی صورت گرفته مطرح کرده است.
وی یادآور شد: ده ها شاعر نامدار ایران زمین در مقبره الشعرای تبریز آرمیده اند که شهریار شیرین سخن و عارفان، عالمان و دانشمندان نامدار ایران زمین از آن جمله هستند و این امر ایجاد می کند گام هایی عملی و فراتر از حرف و سخن در جهت توسعه این مکان فرهنگی و مقدس انجام گیرد.
مقبره الشعرای تبریز همچنین مدفن مبارزان اصیل استقلال و تمامیت ارضی ایران چون شهید ثقه الاسلام تبریزی است که در صدر مشروطیت در مقابل استیلای روس ها مردانه ایستادگی کرد و در روز عاشورا همراه یارانش عزتمندانه بر سر دار سرافراز شد.
این مجموعه تاریخی در زمان حاضر در خور نام و نشان شخصیت های ماندگار آرمیده در آن توسعه نیافته است.
براساس ارزیابی های انجام گرفته اعتباراتی که درسه سال گذشته در کمیسیون فرهنگی مجلس برای عمران آن مورد تصویب قرار گرفته با موانع گوناگون روبرو شده و تخصیص کامل نیافته است.
طرح جامع توسعه و عمران مقبره الشعرای تبریز توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تدوین و ارایه شده است. ک/3 (612/586)587 شماره 206 ساعت 13:00 تمام