۲۹ اسفند ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7519092
۰ نفر
امام جمعه اردبیل: فلسفه اصلی عید زدودن کدورتهاست ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/30 سیاسی.نماز جمعه.عاملی.اردبیل نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در آخرین نماز جمعه سال 87 گفت: فلسفه اصلی عید باستانی نوروز ، همراهی و کمک به دردمندان و زدودن همه کدورتها از دلهاست.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، سیدحسن عاملی با تاکید بر ضرورت توجه همه افراد به موضوعاتی فراتر از لذات مقطعی در ایام عید افزود: در سال جدید که از همه چیز گردگیری می شود ، باید از قبلها نیز گردگیری شده و کدورتها زوده شود و سنت نیکوی صله رحم و دیدار با نزدیکان و افراد فامیل فراموش نشود.
وی بیان کرد: در این سال جدید خانه تکانی روحی و حسابرسی اعمال را باید طوری انجام دهیم که اگر خدای نکرده مرگ فرا برسد ، دیگر بدهکار و مغبون نباشیم.
وی اظهار داشت: اگر کسی قلب شکسته ای را شاد کند ، آن روز هم برای خود او و هم برای آن کسی که دردش برطرف شده ، روز عید و نوروز است.
حجت الاسلام عاملی همچنین با توصیه خانواده ها برای پرهیز از چشم و هم چشمی و رعایت حال افراد مستمند و فقیر گفت: کسانی که با مسافرتهای متعدد و پر هزینه و با برگزاری آیینهای پرخرج و نیز تعویض مستمر البسه موجب تحقیر کودکان و زنان دیگر می شوند ، به خود بیایند و از افراط در هزینه کردن بپرهیزند.
وی با اشاره به فعالیت 40 شبکه تلویزیونی مخصوص مدهای لباس و آرایشهای رنگارنگ افزود: کسانی که به بهانه توان مالی از این شبکه ها تقلید می کنند و وارد رقابت بی حاصل مد می شوند ، در واقع کیان خانوده های سالم را تهدید می کنند.
وی اظهار داشت: تمام نظامهای اجتماعی باید پاسخگوی سلامت خانواده و مصالح کلان خانواده ها باشند ولی به جرات می توان گفت که هیچ مکتب و نظام اجتماعی به جز مکتب دینی اسلام نمی تواند پاسخ قانع کننده ای برای حل معضلات خانوادگی ارایه کند.ک3// 535 / 618 / 607 شماره 065 ساعت 16:58 تمام