۲۹ اسفند ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7519055
T T
۰ نفر
خطیب جمعه کرمان: کسی نمی تواند به ملت مستقل ایران امر و نهی کند ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/30 سیاسی.داخلی.نماز جمعه نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان گفت: ملت ما امروز در دنیا مستقل است و دیگر مانند گذشته کسی نمی تواند به مردم ما امر و نهی کند.
حجت السلام والمسلمین سید یحیی جعفری در خطبه های این هفته نماز جمعه افزود: امروز در شرایطی که کشور ما در تحریم به سر می برد دانشمندان جوان ما معجزه می کنند که آثار این معجزه ها در تمامی عرصه های علمی مانند سلول های بنیادی ، ماهواره ایی و پزشکی عینیت یافته است.
خطیب جمعه کرمان ادامه داد: ما در حال طی مدارج علمی و رشد کامل هستیم و انشاء الله به جایگاه واقعی خود در جهان نیز خواهیم رسید زیرا که به تعبیر مقام معظم رهبری: پرتاب ماهواره امید هنوز جهان را در بهت و حیرت قرار داده که چگونه ما آن را به فضا فرستاده ایم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مسوولان نظامی کشور ما به صراحت اعلام داشته اند که هیچ کشوری جرات حمله نظامی به ایران را ندارد زیرا در این زمینه به پیشرفت های خوبی دست یافته ایم و این مساله تنها به برکت زندگی مردم در سایه نظام مقدس اسلامی تحقق یافته است.
حجت الاسلام جعفری با اشاره به فرا رسیدن سالروز ملی شدن صنعت نفت گفت: این مهم با تلاش و ممارست مرحوم آیت اله کاشانی و دکتر مصدق صورت گرفت که البته بعد از این واقعه بین آنان اختلاف به وجود آمد.
امام جمعه کرمان در ادامه به دوم فروردین ماه 42،سالروز حمله رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه قم اشاره کرد و گفت: در این روز که مصادف بود با رحلت امام جعفر صادق ، دژخیمان پهلوی که نمی خواستند روحانیون در عرصه های سیاسی دخالت کنند با یورش به این مدرسه جمعی از طلاب را شهید و مجروح ساختند.
وی ادامه داد: در آن روزها مقام معظم رهبری و آیت اله رفسنجانی به محضر امام راحل رسیدند و ناراحتی خود را اعلام داشتند اما حضرت امام فرمودندرژیم با این کار خود گور خود را کنده است که بعدها دیدیم این حکومت 2500ساله چگونه با قیام مردم ایران به یک باره فرو پاشید.
خطیب جمعه کرمان با اشاره به فرا رسیدن عید باستانی نوروز گفت: تحویل هر سال شمسی مطابق است با نوعی تحول در عالم طبیعت و فرصتی است که افراد از آن برای تحول معنوی و اصولی خود استفاده نمایند.
وی افزود: واژه عید از اوج گرفته شده و به معنای بازگشت و مسرت است که ریشه در سنت های قوم ایرانی در 7یا 8 هزار سال قبل دارد.
امام جمعه کرمان تاکید کرد: از جمله سنت های عید باستان دید و بازدید است که در کتب انبیا از آن به صله رحم یاد شده و از کارهای بسیار پسندیده و نیک دین مبین اسلام محسوب می شود.ک / 2 / 607 /627 شماره 028 ساعت 13:21 تمام