۲۹ اسفند ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7519029
T T
۰ نفر
کاروان های راهیان نور و برگزاری مراسم دعا در ساعات پایانی سال ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/30 سیاسی.راهیان نور.خوزستان انبوه کاروان های راهیان نور در آخرین ساعات سال 1387 مراسم روحبخش دعای کمیل و ندبه را در کنار مزار شهدای گمنام مناطق عملیاتی دفاع مقدس خوزستان برگزار کردند.
انبوه کاروان های راهیان نور از سراسر کشور در آخرین ساعات سال 1387 مراسم روحبخش دعای کمیل و ندبه را در کنار مزار شهیدان گمنام مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس استان برگزار کردند.
به گزارش ستاد خبری و اطلاع رسانی قرارگاه حفظ ابنیه و آثار سرزمینی دفاع مقدس استان خوزستان شب گذشته و بامداد امروز کلیه یادمان دفاع مقدس، پادگان ها و اردوگاه های کاروان های راهیان نور و سایر محل های اسکان زائران سرزمین نور شاهد زمزمه های عاشقان شهدا بود.
مناجات کمیل و ندبه در حالی فضای مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس خوزستان را آکنده کرده بود که زائران سرزمین نور در نهایت تواضع فرج امام زمان (عج ) را از ایزد متعال درخواست می کردند. صحنه های مناجات این زائران بویژه جوانان و نوجوانان راهیان نور بر روی خاک مشاهد شهیدان خوزستان، شب زنده داری های رزمندگان اسلام در جبهه ها را یادآوری می کرد.
در شلمچه سرزمین کربلای 5 نیز این مراسم بسیار پرشور برگزار شد و حجت الاسلام والمسلمین آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرد.
وی با تجلیل از حرکت بزرگ راهیان نور، گفت هر چه داریم از رشادت رزمندگان اسلام و شهیدات است و پیام این زیارت ها باید کسب معرفت این بزرگوران باشد.
وی افزود: راهیان نور تاثیر بسزایی در فرهنگ جامعه دارد و سال به سال باید آن را گسترش داد.
برگزاری دعای کمیل و ندبه در کنار مزار شهدای دانشجو و فرمانده دلیر و شهیدشان سیدحسین علم الهدی توسط کاروان راهیان نور دانشجویی نیز با تجدید میثاق با آرمان های شهیدان همراه بود.
//1962 شماره 002 ساعت 10:42 تمام