۲۷ اسفند ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7518832
۰ نفر
یک مسوول640: دوربین نظارتی و ثبت تخلف درجاده های کشور نصب شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/27 اجتماعی.انتظامی.تخلف شاهرود- جانشین رییس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: 640 دوربین نظارتی و ثبت تخلف در جاده های کشور نصب شده است .
به گزارش ایرنا، سردار سید کمال هادیانفر روز سه شنبه درمراسم بهره برداری از دوربین های کنترل سرعت در محور شاهرود - سبزوار افزود:از این تعداد 470 دوربین نظارتی و 170دوربین برای ثبت تخلفات است.
وی اظهارداشت : این دوربین ها اقدام به ثبت سرعت خودروها و انتقال اطلاعات به مراکز کنترل پلیس می کنند.
او محورهای تهران - قم ، قم - کاشان و تهران - تبریز را از جمله محورهای که دوربین های نظارتی و کنترل سرعت نصب شده است ذکر کرد و تصریح کرد: این دوربین ها بصورت شبانه روز اقدام به ثبت سرعت و نظارت بر ترافیک این محورها می کنند.
جانشین رییس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت : استفاده از فناوری ITC یکی از دستاوردهای بزرگ نیروی انتظامی درسالهای اخیر است .
وی افزود:این نیرو هیچ راهی بجز تبدیل سیستمهای سنتی به الکترونیک را ندارد.
او تصریح کرد :سالانه حدد شش هزار کشته و 39 هزار مجروح درمحور تهران - مشهد رخ می دهد.
سردار هادیانفر گفت : حضور پلیس در188 هزار کیلومترازجاده های کشور امکان پذیر نیست وباید برای کنترل آن از سیستم های جدید استفاده کند.
وی افزود:در 60 نقطه از محور تهران -مشهد در سه فاز دوربین های نظارتی و کنترل سرعت نصب می شود.
او اظهارداشت: برای اجرای این طرح مبلغ 180 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است .
جانشین رییس راهنمایی ورانندگی نیروی انتظامی هدف از نصب دوربین های نظارتی و کنترل سرعت را افزایش ایمنی وجلوگیری ازجوادث رانندگی عنوان کرد فاز اول نصب دوربین نظارتی و کنترل سرعت تهران -مشهد امروز با نصب 18 دوربین در محور شاهرود - سبزوار باحضور مسوولان کشوری،استانی و شهرستانی آغاز شد.ک/2 1600/506 شماره 202 ساعت 18:42 تمام