وزیر ارشاد:کردستانی ها پاسدارانی وفادار به ادب و فرهنگ ایرانی هستند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/27 فرهنگی.هیات دولت.سنندج.سفر استانی سنندج - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مردم کردستان را پاسدارانی وفادار به ادب و فرهنگ اصیل ایرانی خواند و گفت: مردمان این خطه در طول تاریخ این ویژگی را تجلی بخشیده اند.
محمد حسین صفار هرندی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سنندج افزود:در زمانی نه چندان دور منظومه های فارسی و ایرانی اصیل در این منطقه شکل گرفته است و مردم این خطه از ایران اسلامی به عنوان حافظان فرهنگ و ادب ایرانی تلاش شایانی انجام کرده اند.
وی اظهار داشت:برای ارج نهادن به جایگاه فرهنگ و هنر این دیار، چهره های شاخص ادبی و دینی در کردستان به عنوان بخشی از تاریخ ایران اسلامی باید شناسایی، معرفی و الگوسازی شوند.
صفار هرندی گفت:مسوولان فرهنگی دولت در جهت خدمت بیشتر به مردم با سابقه فرهنگی کردستان باید تلاش بیشتری داشته باشند.
وی ساماندهی محیطهای فرهنگی و افزایش اعتبارات فرهنگی را دو بخش اساسی و لازم در تقویت فرهنگ کشور بیان کرد.
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به رشد و نبوغ هنر موسیقی و نمایش در کردستان گفت: برگزاری جشنواره های بین المللی و کشوری در این استان اولویت برنامه های این وزارتخانه است.
وی با اشاره به افزایش هفت برابری اعتبارات عمرانی بخش فرهنگی استان کردستان در دولت نهم افزود: این حرکت اقدامی ارزنده در جبران عقب ماندگی های این استان است.
صفار هرندی اصلی ترین هنر دولت نهم را کاهش زمان اجرای طرحهای عمرانی و جلوگیری از اتهامات کم کاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیان کرد .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نماینده رییس جمهوری در جریان بیست و چهارمین سفر استانی هیات دولت از سری سفرهای دور دوم در کردستان دیروز در شورای اداری شهرستان های سرو آباد و مریوان شرکت کرده بود.ک/3 7354/610 / 640 شماره 190 ساعت 17:35 تمام