۱۰ اسفند ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7514847
۰ نفر
طرح نظارتی ویژه نوروز 88 در منطقه گنبدکاووس اجرا می شود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/10 اقتصاد.نظارت.نوروز گنبدکاووس - رییس اداره بازرگانی شهرستان گنبدکاووس در شرق استان گلستان از اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز 88 دراین منطقه گنبدکاووس خبر داد.
خلیل رجبلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این طرح باهدف نظارت بیشتر برقیمت کالاها و خدمات در آستانه سال نو و نیز درایام نوروز 88 در 3 شهرستان گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان اجرا می شود.
وی افزود: طرح نظارتی ویژه نوروز 88 از فردا یکشنبه آغاز و تا 15 فروردین سال 88 ادامه خواهد دا شت.
رجبلی اضافه کرد: با توجه به افزایش خرید و تقاضای عمومی برای بسیاری از کالاها و خدمات در روزهای پایانی سال، ضرورت کنترل و نظارت مضاعف بر وضعیت بازار دراین ایام به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی و نیز رسیدگی سریع و دقیق به شکایات و گزارشات مردمی بیش از پیش احساس می شود.
وی تصریح کرد: درهمین راستا وزارت بازارگانی هرساله علاوه بر اجرای طرح نظارت ویژه نوروزی، اقدام به برپایی نمایشگاه های عرضه مسقیم کالا و میوه شب عید می نماید.
رییس اداره بازرگانی گنبدکاووس همچنین گفت: درراستای طرح نظارتی ویژه نوروز 88هماهنگی های لازم با اتحادیه های مجامع امور صنفی و نیز شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی سه شهرستان گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان انجام شده تا درمدت اجرای طرح گشت های مشترکی جهت نظارت بر واحدهای صنفی انجام گیرد.
رجبلی افزود: دراین طرح و نیز طرح تشدید بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی منطقه گنبدکاووس علاوه بر گشت های مشترک،14بازرس جدید و ناظرین افتخاری همکاری خواهند داشت.
وی همچنین گفت: اطلاع رسانی های لازم از قبیل نصب پارچه، توزیع تراکت و برگزاری نشست های ویژه با کسبه و اصناف 3 شهرستان حوزه فعالیت این اداره انجام شده است.
به گفته وی، نمایشگاه عرضه مستفیم کالا در گنبدکاووس نیز با 60غرفه فعالیت خود را از 15تا 25 اسفندماه جاری با حضور تولیدکنندگان برخی شهرهای ایران و نیز برخی صاحبان صنایع تولیدی منطقه برپا خواهد شد.
در شهرستان های گنبدکاووس، آزادشهر و رامیان درشرق استان گلستان که مجموعا حدود 500 هزار نفر جمعیت دارند، حدود 14هزار واحد صفی مشغول فعالیت هستند. ک/3 / 7479/622/508 شماره 135 ساعت 13:30 تمام