۱۷ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7495551
۰ نفر
کود شیمیایی کشاورزان آستانه اشرفیه آماده توزیع شد ...................................................
آستانه اشرفیه، خبرگزاری جمهوری اسلامی 17/10/87 داخلی.اقتصادی.
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان آستانه اشرفیه گفت: دو هزار و 463 تن کود شیمیایی به منظور توزیع در بین کشاورزان در سال زراعی جدید توسط این تعاونی خریداری شده است.
"محمد رضا ملائی" روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حالی که سهمیه کود این شهرستان هنوز مشخص نشده اما توزیع کود شیمیایی بین کشاورزان این منطقه از اول دیماه آغاز شده است.
وی افزود: در سال گذشته چهار هزار و 495 تن کود شیمیایی بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده که این میزان جوابگوی نیاز شهرستان نبوده است.
وی گفت: در همین راستا برخی از کشاورزان این شهرستان با وجود در دست داشتن حواله دریافت کود در فصل زراعی گذشته موفق به دریافت کود شیمیایی خود نشده بودند.
وی اظهار داشت: تلاش می شود تا درسال جاری مبالغ پرداخت شده برای خرید کود در سال گذشته از سوی کشاورزان به آنان بازگردانده شود و در غیر اینصورت می توانند با همان حواله سهمیه کود سال زراعی جدید را دریافت کنند وی در ادامه افزود: در حال حاضر کود شیمیایی در انبارههای این تعاونی وجود دارد و کشاورزان می توانند برای دریافت کود خود اقدام کنند.
وی افزود: در صورت مراجعه به موقع کشاورزان به منظور دریافت کود شیمیایی انبارهای این تعاونی نیز برای ذخیره سهمیه های بعدی آماده می شوند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر شش شرکت تعاونی روستایی تحت پوشش این اداره در جهت توزیع کود شیمیایی بین کشاورزان شهرستان فعالیت دارند.
وی اظهار داشت: بیش از 22 هزار نفر از کشاورزان این شهرستان نیز تحت پوشش اداره تعاون روستایی این شهرستان قرار دارند.
وی گفت: با توجه به اینکه در سال زراعی گذشته این شهرستان با کمبود کود شیمیایی روبرو بوده است، انتظار می رود تا امسال با چنین مشکلی روبرو نشود و در این خصوص خواستار حمایت لازم ازسوی مسئولین هستیم.
شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن بیش از یکصد روستا دارای بیش از 23 هزار هکتار اراضی زیر کشت برنج است.ک/03 7287/516/1552 شماره 070 ساعت 17:24 تمام