در تاسوعای حسینی ، مردم غرب استان تهران به ماتم نشستند .........................................................
کرج ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 17/10/87 داخلی. اجتماعی. ماه محرم در تاسوعای حسینی و فضای معنوی ماتم سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان، اهالی شهرها و روستاهای غرب استان تهران درتکایا ، مساجد و حسینیه ها به سوگواری پرداختند.
مردم شهرستانهای کرج ، شهریار و ساوجبلاغ با سیاهپوش کردن معابر عمومی و خیابان ها و بازار و نیز راه اندازی دسته های عزادار زنجیروسینه زن ، ارادت خالصانه خود را نثار سالار شهیدان حسین بن علی (ع) ، برادر با وفایش حضرت عباس (ع) و دیگر شهدای کربلا کردند.
رییس تبلیغات اسلامی جنوب کرج به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای شهادت ابا عبدالله (ع) در راستای گرامیداشت قیام باشکوه و حرکت بزرگ آن امام همام در دفاع از دین امت جدش بوده است.
حجت الاسلام "اصغر قربانی محلاتی" افزود: عاشورا یک روز نیست ،بلکه ، یک تاریخ است که با خون ارزشمند فرزند رسول الله نگاشته شده و ما بعنوان شیعیان آن حضرت در هر زمین و زمان موظف به مرور و حفظ این تاریخ هستیم.
وی تصریح کرد: عاشورای حسینی در ظاهر مبارزه امام حسین (ع) و خانواده مطهرش بادشمنان دین رسول خدا(ص ) ، قدرت طلبان و فاسدان زمان بود اما این مبارزه درآن مقطع زمانی ، نگارش تاریخ حرکت اسلام به سوی تکامل با جوهر خون آن حضرت و اهل بیت پاک و مطهرش (ع) بود.
وی گفت: ما پیروان اهل بیت (ع) باید با برپایی مراسم تاسوعا و عاشورا ، یاد و خاطره آن دلاورمردیها و قیام آن حضرت را پاس بداریم.
وی اظهارداشت: مردم ایران اسلامی بعنوان تنها ملت شیعه و مطیع امر امامت و ولایت ، همچون گذشته با حضوردر صفوف عزاداری مولای خود حسین شهید(ع) ، باآرمان های والای آن حضرت بیعت و بر ادامه راه ایشان تاکید می کنند.
به گزارش ایرنا امروز در تاسوعای حسینی همچنین تعدادی از عزاداران عاشق اباعبدالله الحسین (ع) در غرب استان تهران در قالب دسته های عزاداری به سوی بقاع متبرکه این منطقه حرکت کردند.
506/693/ 692 شماره 033 ساعت 12:24 تمام