۱۷ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 7495498
۰ نفر
مردم بروجرد در تاسوعای حسینی به سوگ نشستند .................................................
بروجرد ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 17/10/87 داخلی.اجتماعی. مذهبی.محرم 87.
شهرستان بروجرد همچون سراسر کشور در تاسوعای حسینی یکپارچه غرق در عزا و ماتم شد و اقشار مختلف مردم و هیات های عزادار در ماتم سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع ) به سوگ نشستند.
به گزارش ایرنا مردم عزادار بروجرد با برپایی آیینهای ویژه عزاداری در نقاط مختلف این شهر در رثای اباعبدالحسین (ع) و 72 نفر از یاران با وفای ایشان به عزاداری و نوحه سرایی پرداختند.
دراین آیینهای معنوی عاشقان و عزاداران سرور آزادگان جهان اسلام در قالب دسته های سینه و زنجیرزنی به یاد رشادتها وقیام خونین ایشان برسر و سینه زده و اشک ماتم ریختند.
این گزارش حاکیست، مساجد، حسینیه ها، تکایا و اماکن مذهبی شهرستان بروجرد در تاسوعای حسینی شاهد حضور گسترده هیات و دسته های عزا داربوده و نوای غمگین "یا حسین "از هر کجا به گوش می رسید.
این گزارش حاکیست، آیین ویژه شب تاسوعای حسینی نیز شب گذشته باحضور چشمگیر عاشقان و عزاداران حسینی بویژه جوانان در اماکن مذهبی این شهر بویژه بیت آیت الله العظمی بروجردی برپا شد.
آیینهای سوگواری تاسوعای حسینی در بخش اشترینان و روستاهای شهرستان نیز برگزار و برنامه های تعزیه و شبیه خوانی به یاد حماسه پرشور کربلا را اجرا شد.ک/2 506/634 شماره 016 ساعت 11:01 تمام