همایش علمی کاربردی تبلیغ ویژه خواهران مبلغه در قم برگزار شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 اجتماعی.مراسم.همایش تبلیغ.محرم87 قم - همایش علمی کاربردی تبلیغ ویژه خواهران مبلغه روز دوشنبه درسالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به جایگاه والای تبلیغ گفت: تبلیغ یک جهاد فرهنگی است و باید زمینه های فعالیت خواهران مبلغه در این عرصه به بهترین نحو فراهم شود.
حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی افزود: خواهران مبلغه باید با برنامه ریزی، مطالعه و توکل بر خدای متعال حضوری تاثیرگذارتر از گذشته در این عرصه داشته باشند .
وی ضمن هشدار نسبت به تهاجم دشمنان به اعتقادات دختران جوان کشور، گفت : امروز جامعه زنان و دختران هدف ویژه دشمن قرار گرفته اند.
ربانی افزود: دشمن با سرمایه گذاری کلان بدنبال تزلزل اعتقادات و اندیشه زنان و دختران است .
وی گفت : دفاع از حریم حجاب و جایگاه بلند و ارزشمند زن و دختر بر عهده خواهران مبلغه است.
ربانی ضمن هشدار نسبت به گسترش خرافات درجامعه ، تصریح کرد: متاسفانه خرافات و گرایش های انحرافی در برخی دختران و زنان افزایش یافته ومواردی همچون سحر و جادو در میان این گروه فراوان وارد شده است .
وی گفت: این وظیفه مبلغان است که با آگاه کردن زنان و دختران توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
دربخش دیگری از این همایش معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیزدر سخنانی گفت: محتوای تبلیغ باید در سطحی متناسب با علم مخاطب عرضه شود.
حجت الاسلام سید محمود مدنی گفت: برغم اینکه جوانان به شدت در معرض تهاجم شبهات قرار دارند اما می توان با غنی کردن محتوای تبلیغ درمقابل این شبهات پاسخگو بود.
وی اضافه کرد: محرم فرصت مناسبی را برای تبلیغ چهره به چهره و حضور در میان جوانان مهیا کرده و با ید با استفاده مفید از این ظرفیت ، جامعه جوان کشور را در مسیر صحیح هدایت کرد.
مدنی با بیان اینکه مبلغان نمایندگان دین هستند، گفت: رفتار و کردار مبلغان تاثیر فراوانی بر جامعه دارد و مردم مبلغان را همواره الگوی خود قرار می دهند.
وی تبلیغ عملی را بیش از تبلیغ کلامی موثر دانست وگفت: تاثیر مثبت عاطفی زنان بر جامعه بیشتر از مردان می باشد و زنان مبلغه باید از این فرصت استفاده کنند و با الگو قراردادن حضرت زینب (س ) با تمام توان در پیشبرد آرمانهای امام راحل (ع) و شهدا تلاش کنند.
مسوول امور اعزام مبلغ خواهران دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز ضمن ارایه گزارشی از عملکرد این واحد، گفت: 600 نفر مبلغه خواهر در چهار گروه تبلیغی در واحد اعزام مبلغ خواهران فعالیت می کنند.
زهرا محمدی افزود: به طور معمول درایام تبلیغ حدود 200 نفر از مبلغان خواهر به مناطق مختلف کشور اعزام می شوند.
وی اضافه کرد: در سال جاری تعداد 600 نفر از خواهران مبلغه به تبلیغ فرستاده می شوند که این رقم در مقایسه با سال گذشته حدود 20 درصد افزایش یافته است.
محمدی گفت : در سال گذشته 500 خواهر و در سال 1385، 450 خواهر به تبلیغ اعزام شدند.
شماره 405 ساعت 21:51 تمام